İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iOS 9’un Kullanım Oranı %84’e Ulaştı!

iPhone, iPad ve iPod touch için Apple’ın güçlü mobil işletim sistemi iOS 9’un kullanım oranı %84’e ulaşmış durumda. Apple’ın App Store üzerinden derlediği resmi analiz sonuçlarına göre ortaya çıkan bu rakam tüm iOS cihazların %84’ünde iOS 9 veya üstü bir iOS sürümünün yüklü olduğu anlamına geliyor.

teknik destek

Sadece bir ay öncesine kadar iOS 9’un benimsenme oranı %80 seviyelerindeydi. 21 Mart döneminden bu yana iOS 9’un benimsenme oranının özellikle iOS 9.3’le birlikte yükselişe geçtiği görülüyor.

iOS-9-Kullanim-Orani

iOS 9’un benimsenme oranı iOS 8 ve iOS 7 karşısında güçlü bir ivme yakalamış durumda. Önceki iOS sürümlerine göre iOS 9’la Apple’ın büyük bir başarı yakaladığı açık. Sonuçlar itibariyle iOS 8 kullanıcı sayısının %11’lere kadar düştüğü, iOS 7 ve önceki iOS sürümü kullanıcı sayısının da %5’lere kadar gerilediği görülüyor.

Öte yandan gelişimini sürdüren Android tarafında da işleyen yanlış güncelleme politikaları sebebiyle, kullanılabilir son android sürümü olan 6.0’ın sadece %4.6 oranında benimsenmediği Google’ın Play Store aracılığı ile paylaştığı verilerle görülüyor.

Android-Kullanim-Orani

Apple’ın iOS 9 kullanım oranını WWDC 2016’da tanıtacağı iOS 10’a kadar 1 ile 3 puan arasında arttırması bekleniyor.

müşteri hizmetleri