iOS Cihazlarda SHSH Kaydı Nasıl Alınır ?

14
shsh kaydı nasıl alınır
blank

Birçok kullanıcı iCihaz’ı için SHSH kaydı almakta sorun yaşıyor. Aslında SHSH kaydı çok basit bir yöntemle alınabilir…

blank

Unutmadan…

Tihmstar’ın YouTube üzerinde yayınlamış olduğu Prometheus Downgrade yöntemi 5S cihazları için bir umut ışığı olmuştur. iPhone 6S Plus kullanıcısı olsanız bile SHSH kaydınızı kesinlikle alın.

Nasıl SHSH Kaydı Alınır ? 

 1- Öncelikle bilgisayarınızda iTunes kurulu olmalıdır. Eğer kurulu değilse buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

2 – Buraya tıklayarak zip dosyasını indirin.

blank

3 – İndirdiğiniz zip dosyasını herhangi bir zip yazılımı ile açın. Ben bunun için WinRAR’ı kullandım. Zip dosyasını ayıklamak için “Dizine Çıkart” butonuna tıklayın.

blank

 

4 – Karşınıza çıkan ekran üzerinden Masaüstünü seçin.

 

blank

 

5 – “Yeni Klasör” butonuna tıklayın ve ardından “Tamam” butonuna tıklayın.

blank

 

6- Dosyalar başarılı bir şekilde zip dosyasından ayıklanacaktır. Ardından Windows Tuşu + R tuşuna basın ve “cmd.exe” yazıp Tamam’a basın

blank

7 – Ardından Komut İstemcisi açılacaktır.

blank

 

8 – Komut satırına “cd” yazın ve boşluk bırakın. Ardından Masaüstünde oluşturduğumuz Yeni Klasörü Komut satırına sürükleyip bırakın ve Enter’a basın.

blank

9 – Komut İstemcisi’ni kapatmayın. SHSH kaydını alacağınız yazılımı dosyaları çıkardığınız yere atın. Yani Masaüstü’ ndeki Yeni Klasör isimli klasöre.

blank

 

10 – Cihazınızı bilgisayara bağlayın. Eğer iTunes açılırsa iTunes’u kapatın. Şimdi Komut İstemcisi ekranına tekrar geçelim.

blank

11 – Komut İstemcisi satırına “idevicerestore -t yazılımadi.ipsw” girin . Yazılım adı yerine yazılımınızın adını girin ve Enter’a girin. Benim yazılımımın adı yukarıda görüldüğü üzere “iPhone5,2_9.3.5_13G36_Restore” . O zaman ben “idevicerestore -t iPhone5,2_9.3.5_13G36_Restore.ipsw” komutunu gireceğim .

blank

 

12 – Biraz bekledikten sonra başarılı bir şekilde kaydın alındığını göreceksiniz.

blank

Peki SHSH Kaydım Nerede ?

SHSH kaydınız Yeni Klasör’ün (Dosyaları çıkardığımız klasör) içindeki shsh klasörünün içerisinde. blank

blank

 

Peki SHSH Kaydımı Nerede Saklayabilirim ?

Saurik’in Server’ında veya buna benzer yerlerde saklamayın. Bu tür yerler bazen çökebiliyor veya bazı nedenlerden dolayı SHSH kaydınız silinebiliyor. Bunun yerine Google Drive, iCloud Drive veya benzeri bulut sistemlerinde gönül rahatlığıyla saklayabilirsiniz. Zamanı geldiğinde indirip kullanabilirsiniz.

blank

14 YORUM

Comments are closed.