Şimdi yükleniyor

iOS için Coinbase Uygulamasına Bitcoin Cash Alma ve Satma Desteği Geldi!

iOS için Coinbase Uygulamasına Bitcoin Cash Alma ve Satma Desteği Geldi!

Son Güncelleme tarihi 19 Mart 2024 by Teknoloji Haber

teknik destek

App Store’un popüler dijital para borsası uygulaması olan Coinbase’e Bitcoin’in çatallaması sonrası kısaltması BCH olan Bitcoin Cash Ağustos ayında gelmişti. Coinbase başlangıçta Bitcoin Cash’i tam olarak desteklememişti.

Çatallanma terminolojisinin ne olduğu bilgisine sahip olmayanlar için kısa bir açıklama yaptı:

Çatallama, bir geçmişi olan blok zincirinin iki ayrı sürümünü oluşturan dijital para biriminin yazılımında yapılan bir değişikliği ifade eder.

Çatallama geçici olabilir, birkaç dakika sürebilir veya blok zincirinin iki ayrı versiyonunu oluşturan daimi bir ağ bölünmesi olabilir. Bu olduğunda, iki farklı para birimi oluşmuş olur.

Coinbase, bunun göz önünde bulundurarak başlangıçta Bitcoin Cash’e destek vermeyeceğini söyledi ancak 2018’den önce müşterilerinin BCH çekimi yapabileceğini açıklamıştı. O tarihte şirket, BCH adına alım satım için tam destek sözü vermedi ancak Coinbase bugün, Bitcoin Cash’i tamamen destekleyeceğini açıkladı.

Coinbase, Bitcoin Cash piyasaya sürüldüğü sırada yeni koini desteklemediğinden kullanıcılar sahip olduğu her BTC için BCH alamadılar. Bununla birlikte, diğer cüzdanlara sahip olan kullanıcılar her BTC için BCH alabildiler. Coinbase bugün, çatalın ilk oluştuğu zamanda her BTC için verilmesi gereken ancak verilmeyen Bitcoin Cash bakiyelerini kullanıcı cüzdanlarına tanımladı.

Bitcoin, Coinbase’in Bitcoin Cash’e destek verdiği haberi üzerine yüzde 10’un üzerine değer kaybederken BCH’ın değeri hızla yükseldi. Bitcoin Cash, orijinal Bitcoin’in bir “klonu” olarak görülse de Bitcoin’e kıyasla daha hızlı işlem yapılmasına izin veriyor ve bazıları bu yüzden Bitcoin Cash’i gerçek Bitcoin olarak adlandırıyor.

Coinbase’in sunucularında Bitcoin Cash desteğinin duyurulmasının ardından ortaya çıkan yoğunluktan dolayı kısmi kesintiler meydana gelebiliyor. Şirket, işlemlerin kesintiye uğramaması için bazı kullanıcıların BCH alım satımını devre dışı bıraktı ancak kullanıcı trafiği oturdukça bu kullanıcılar için BCH alım satımının yeniden etkinleştirilecektir.

teknik destek