iOS için Facebook’un Bildirimler Sekmesine Doğum Günleri, Maç Skorları ve Daha Fazlası Geliyor

ios-icin-facebook-uygulamasi-bildirimler-sekmesi

Eğer bir Facebook kullanıcısı iseniz kesinlikle şirketin iOS için uygulamasının bildirimler sekmesine aşinasınızdır. Yıllardır Bildirimler menüsü basit yapısı bozulmadan geliştirilmişti ancak Facebook bugün yaptığı açıklama ile bunu değiştireceğine dair açıklama yaptı.

teknik destek

Artık bildirimler sekmesi daha kullanışlı olacak ve daha fazla bilgi yer alacak. Bildirimler sekmesi üzerinden arkadaş önerilerine, sevebileceğiniz sayfa önerilerinin yanı sıra, maç skorları, doğum günleri hatırlatmaları, önemli olaylar hakkında bilgilendirme gibi verilere ulaşabileceksiniz.

Tüm bunlarında yanında uygulamaya konum bilginizi kullanma izni verirseniz, konumunuza göre hava durumu güncellemeleri, yakınınızdaki önemli mekanları hatta yemek yiyebileceğiniz yerleri size sunacak. Bu özelliklerin pek çoğu Facebook sayfaları ile sağlanacak.

Facebook önümüzdeki birkaç gün içerisinde yeni bildirimler sekmesi için güncelleme vereceğini ve yavaş yavaş güncellemenin kullanıcılara ulaşacağını açıkladı. Yeni bildirimler sekmesinin tanımı için de kısa bir tanıtım videosu yayımladı. İşte o video;

müşteri hizmetleri