İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iOS için Google Maps’e Çevrimdışı Navigasyon Desteği

Google yakında kendi haritalar uygulaması olan iOS için Google Maps’e büyük bir yenilik getirecek. iOS için Google Maps’e tam çevrimdışı harita desteği geliyor. Artık Google Maps internet bağlantısına ihtiyaç duyulmadan tam navigasyon desteği ile kullanabilecek.

teknik destek

Google Maps alacağı bu güncelleme ile daha güçlü ve daha kullanışlı hale gelmiş olacak. Şuan için Google Maps’te zaten çevrimdışı harita özelliği mevcut ve bu özellik sayesinde internet bağlantınız olmadan harita verilerini görebiliyorsunuz. Ancak navigasyonu kullanmak istediğinizde internet bağlantısı şart koşuluyor. Güncellemeden sonra artık navigasyon için de internet bağlantısına gerek duyulmayacak.

Özetleme güncellemeden sonra WiFi üzerinden Google Maps için indireceğiniz harita verileri sayesinde mobil veriye ihtiyaç duymadan hem harita özelliğini hem de navigasyon özelliğini etkin olarak kullanabileceksiniz.

Android için gelen bu büyük güncellemenin yakın zamanda iOS için kullanılabilir olacağını belirten Google, güncellemeden sonra Google Maps’in Apple Watch’la da kullanılabileceğini belirtiyor.

Ve belirtmek isteriz ki uygulama halen ve halen Türkiye’de kullanılabilir değil. Bu büyük güncellemenin ardından veya yakın gelecekte uygulamanın Türkiye için de kullanılabilir olmasını bekliyoruz.

müşteri hizmetleri