İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iOS için Pokemon GO Ne Zaman Yayınlanacak? App Store Ülke Sınırlaması Ne Zaman Kalkacak?

En son 26 Avrupa ülkesinde iOS için App Store’da yayına alınan Pokemon GO oyunu halen ülkemiz için yayınlanmış değil. Türkiye’de iPhone, iPad ve iPod touch kullanıcıları merakla ve hiçbir engelleme takılmaksızın oyunu ne zaman indirebileceklerini merak ediyorlar. Merak etmede de haklılar.

16 Temmuz 2016 tarih itibariyle Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Hırvatistan, Kıbrıs, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Yunanistan, Grönland, Macaristan, İzlanda, İrlanda, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Polonya yaşayan Eğitmenler, Romanya, Slovakya, Slovenya, İsveç ve İsviçre’de App Store’dan ve Google Play’den indirilebilmenin önünün açılması ile Türkiye’nin ne zaman bu listeye dahil edileceği merak konusu oluverdi. Evet arkadaşlar Temmuz ayı içerisinde Pokemon GO kesin olarak yayınlanacak.

Bunun için net bir tarih vermek mümkün değil ama dünyada hemen hemen tüm mağazalarda kullanılabilir hale gelen Pokemon GO’nun başta Türkiye olmak üzere önem arz eden birkaç ülke dışında yayınlanmamış olması artık sürecin sonuna gelindiğinin göstergesidir. Bu sebeple şimdilik sabırla ve daha önce iOS için Pokemon GO’yu İndirin başlıklı haberimiz ile oyunu cihazınıza rahatlıkla indirebilirsiniz.