iOS için Güncellenen WhatsApp’taki Değişiklikler ve Yenilikler

ios-icin-whatsapp

WhatsApp ekibi uzun bir aranın sonrasında iOS için uygulamalarına güncelleme verdiler. Güncelleme ile kısmi değişiklikler kazanan WhatsApp uygulaması yeni özellikler kazanmış durumda. Gelin bu değişikliklere birlikte bakalım.

teknik destek <

Artık WhatsApp üzerinden paylaştığınız veya aldığınız bağlantılar daha zengin önizlemeye sahipler. Örneğin herhangi bir internet adresini arkadaşınıza göndermek istediğiniz de siteye ait logo vb. görsel otomatik olarak beliriyor. Dileyen bunun yerine klasik internet adresini de gönderebiliyor.

IMG_1809

IMG_1813

Ek 3D Touch özellikleri iphone 6s ve iPhone 6s Plus için kullanıma sunuldu. Örneğin gelen herhangi bir mesajı sohbet ekranını açmadan sadece peak and pop özelliği ile hızlıca görüntüleyebilirsiniz. Ek olarak herhangi bir fotoğraf ekini veya internet adresini de peak and pop özelliği ile hızlıca görüntüleyebilme şansına sahipsiniz. Özellikle sohbet için gelen peak and pop’un mesajı okumanıza rağmen arkadaşınıza okudu olarak gözükmemek gibi bir ek güzelliği söz konusu 🙂

IMG_1812

Ayarlar sekmesi baştan sona yenilenmiş durumda. Daha görsel bir yapının ayarlar sekmesine geldiğini veya biraz da Facebook’un ayarlar sekmesine benzediğini belirtebiliriz.

IMG_1808

IMG_1815

Daha önceki güncelleme ile gelen yıldızlı mesaj özelliği daha kullanışlı hale gelmiş. Herhangi bir yıldızlı mesaja daha sonra ulaşmak çok daha kolay hale gelmiş ve ayarlara “Yıldızlı Mesajlar” olarak ek bir menü ile gelmiş durumda.

IMG_1814

Güncellemenin boyutu sadece 49,9 MB ve sürüm numarası 2.12.11. WhatsApp uygulamasını App Store’dan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

müşteri hizmetleri