İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iOS için Yeniden Tasarlanan Instagram Ortaya Çıktı

Instagram son zamanlarda büyük yenilikleri ve değişiklikleri kullanıma sundu. Gözüken o ki gelecek için de birkaç büyük değişiklik yolda. Fotoğraf ve video sosyal ağı Instagram iOS için tasarımını baştan aşağı yenilemeye hazırlanıyor.

teknik destek

Mashable’ye gönderilen bir ekran görüntüsünde ve bu ekran görüntüsünün akabinden yayınlanan bir rapor, iOS için Instagram uygulamasının daha düz, basit bir tasarım sürecine dahil edildiğini gösteriyor. Yeni tasarımında uygulamanın geçerli renk temasının daha düz ve basit bir yapıyla geldiği görülüyor.

Artık uygulamanın alt menüsü (bar) daha sade ikonlarla bezenmiş durumda. Mevcut koyu renk teması bunun yerine grimsi bir yapıya bürünmüş. Özellikle kamera ikonunun daha basit hale getirildiği görülüyor. Genel hali ile tasarımın baştan aşağı değişmesinin en büyük sebebinin bu menü olduğunu söylemek bile yeterli.

Bir Instagram sözcüsünün yaptığı açıklamada, bu tasarımın sadece bir test süreci tasarımı olduğu ve sık sık yeniliklere gidildiği duyuruldu. Bu tasarım hayatımıza girecek mi bilinmez ama yine de Instagram’ın büyük yenilikler peşinde olduğu açık.

[appbox appstore 389801252]

müşteri hizmetleri