İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iOS Kronometresinde 9.999 Saat Geçildiğinde Neler Oluyor?

Birkaç yıl önce, Streaming Andrew adında Avustralyalı bir adam, evreni görme şeklimizi sonsuza dek değiştirme amacı ile önemli bir bilimsel yolculuğa çıktı. Andrew bu çığır açan deneyde, iPod’undaki kronometreyi çalıştırmaya başladı ve hiç durmadı. Dakikalar saatler, saatler günler, günler haftalar, haftalar aylar, aylar yıllar haline geldi…

teknik destek

Ama 365 günde durmadı. Sonuçta bunun anlamı ne olabilirdi ki? Bunun yerine, Andrew, iPod kronometresinin 9999 saat 59 dakika 59 saniye geçtiğinde neler olacağını görmek istiyordu. Ve yaptığı deneyin sonuçları, bilim dünyasında büyük etki yaratacaktı (!)

Spoiler: 10.000 saati aştı 😏

Andrew’un iPod’unun 10.000 saatten uzun süren antikamitik videosu, 2009’da yayınlanmıştı ancak son zamanlarda Reddit’te yeniden gündeme geldi.

Bir Reddit kullanıcısı, iOS’taki kronometre işlevinin saatle bağlantılı olduğu için onun iPhone’daki tarihi ayarlayabileceğini ve kronometrenin ne kadar süre çalışmaya devam edeceğini belirlemek için geçmişte ayarlayabileceğini fark etti. Peki ne kadar ilerledi? Apple’ın iOS kronometrenin yalnızca 99983:00:41.65’a kadar ilerleyeceği ortaya çıktı. Bu noktada daha da ileriye gidilemedi.

teknik destek