İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iOS: Pixelmator 2.4 Cobalt Güncellemesi Yayınlandı

iPad ve iPhone kullanıcıları için belli başlı kategorilerde sunulan bazı özel uygulamalar arasında yer alan ve fotoğraf düzenleme alanında en iyilerden biri olan Pixelmator uygulaması iOS cihazlarınızdan profesyonel bir şekilde fotoğraf düzenleme ve değişiklikleri de farklı şekillerde kayıt altına almanızı sağlıyor. iOS 11 sonrasında nasıl değişeceği ise fotoğrafla uğraşan kullanıcılar için bir hayli merak ediliyordu. Merakla beklenen konu hakkında iOS 11 için Pixelmator 2.4 Cobalt güncellemesi yayınlandı. Yeni güncellemenin yayınlanmasıyla beraber kullanıcılar uygulamanın iOS 11 özelliklerini kullandığını görecek.

Pixelmator-2.4-Cobalt-1

Pixelmator 2.4 Cobalt Ne Yenilikler Getiriyor ?

Pixelmator 2.4 Cobalt güncellemesi, uygulamanın iOS 11 ile olan uyumu için yayınlanmış olan bir güncelleme.  İlk değişiklik yeni görüntü formatı olan HEIF görüntü formatı üzerine. Yapılan güncelleme sonrasında uygulamanın HEIF görüntülerinde içe aktarma özelliğinin aktif bir şekilde kullanılabilir durumda. Tabii ki bu türden görüntüleri oluşturma ve işleme artısı da kazandırıldı. Bunun dışında diğer bir iOS 11 artısı ise “sürükle bırak” özelliği oldu.

Özellikle iPad kullanıcıları için önemli bir güncelleme olan sürükle bırak fonksiyonu Pixelmator 2.4 Cobalt sürümüyle beraber uygulamada kullanılabilir hale geldi. Son olarak güncellemenin iPad akıllı kalemlerine özel olarak bazı iyileştirmeler ve yenilikler aldığını belirtelim.

Ayrıca güncelleme de, uygulamada fotoğraf düzenlerken kalem çiziminin donması ve kalem algılanmaması gibi sorunların önüne geçiyor. Tüm bu özellikleriyle beraber Pixelmator 2.4 Cobalt uygulamasının 18 TL gibi bir fiyatla satıldığını da ekleyelim.