Şimdi yükleniyor

iOS Şarj Canavarı YouTube Uygulamasına Dikkat!

YouTube Yeni Logo

iOS Şarj Canavarı YouTube Uygulamasına Dikkat!

Son Güncelleme tarihi 25 Kasım 2018 by Müşteri hizmetleri

YouTube ekibi, iOS için geliştirilen mobil uygulamanın Apple cihazlarında önemli ölçüde pil tüketimine neden olan bir hatayı gidermek için çalışma yaptıklarını doğrulayarak gündeme oturdu.

teknik destek

YouTube uygulamasının önemli ölçüde şarj tüketimine neden olduğu ilk olarak teknoloji blogu PiunikaWeb tarafından dillendirilmiş ve ardından Reddit ve Twitter’da pek çok kullanıcı tarafından dile getirilmişti. Nitekim sorun YouTube ekibi tarafından onaylandı ve özellikle de iOS 11.1.1 çalıştıran cihazların sorundan etkilendiği gün yüzüne çıkmış oldu.

YouTube uygulamasının aşırı derecede şarj tüketmesine ek olarak, bazı iPhone kullanıcıları uygulama ile video izlerken cihazlarının normalden daha çok ısındığını söylüyorlar. Bu da YouTube uygulamasının yalnızca yüksek şarj tüketimi sorununa değil aynı zamanda iOS cihazların ısınmasına neden olan ek bir soruna sahip olduğunun göstergesi niteliğinde.

https://twitter.com/SSBodyShotKing/status/929821395412045826

YouTube ekibi sorunun farkında olduklarını ve uygulamayı düzeltmek için çalışma yaptıklarını açıklasalarda sorunu ne zaman gidereceklerini belirtmediler. Uygulamadaki sorunların düzeltileceğine güne kadar, iPhone, iPad ve iPod touch’tan YouTube uygulamasının kaldırılmasını ve YouTube videolarının web tarayıcısı ile izlenmesini öneriyoruz.

teknik destek