İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iOS ve Android Çekişmesinin Sonu Nereye Varacak?

Bundan birkaç yıl öncesine kadar hep iOS’un Android’i veya Android’in iOS’u yok edeceği tartışılır dururdu. Bu bir süre sonra konuşulmaz olsa da bu yıl, sekiz yılın ardından ilk defa gelir kaybı yaşayan Apple’ın şaşırtıcı bu durumu sonrasında tekrar gündeme gelmeye başladı. Ancak bu sefer biraz daha farklı ve tek taraflı boyutta; Android yakın gelecekte iOS’u yok edecek!

teknik destek

[irp posts=”6548″ name=”Neden iPhone? 6 Başlıkta Cevabı”]

Öncelikle Apple’ın gelir kaybı yaşamasının en büyük sebebi tüm dünyadaki akıllı telefon pazarının durumu ile alakalı. Artık piyasa doyum noktasına ulaşmış durumda ve bu yıldan sonra satışlar eskisi gibi rekor düzeylerde olamayacak. Tabiki Apple çok şaşırtıcı bir cihaz ile gelmezse…

Apple’ın gelir kaybı yaşamasının arkasında elbetteki çok farklı sebeplerde mevcut. Rakipler boş durmuyor. Basit bir örnekle; bir tarafta çok gelişmiş ekranlı akıllı telefonları ile Samsung diğer tarafta modüler akıllı telefon yapısına ufak ufak start veren LG. Yine de Apple’ın durumu kontrol altında tuttuğunu söyleyebiliriz. Şimdiye kadar sadece kullanımla ilgilenen şirket, gereksiz sadece var demek için konulmuş özellikleri iPhone’larından uzak tutuyordu. Bu da elbetteki bir kıyasa girildiği zaman sanki iPhone’ların teknoloji özürlü gibi gözükmesine sebep oluyordu.

Şu anda Apple iPhone 7 için büyük bir hazırlık içerisinde. İlk detaylarının tanıtımından yaklaşık 3 ay öncesinde, 13-17 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek olan WWDC 2016’da tanıtılacak olan iOS 10’La ortaya çıkacak olan iPhone 7 için beklentiler yüksek. Güçlü sızıntılarda bu beklentilerin oluşmasında elbetteki bir etmen. Apple sürekli müşterileri için yenilikçi ve akıllı telefon sektörünü şekillendiren teknolojiler üzerine çalışıyor. En yeni iPhone’la da bunun ciddi anlamda görüleceğini söyleyebiliriz.

[irp posts=”4374″ name=”Neden Apple En İyi Konumda? İşte Buna Basit Bir Örnek”]

Tümüyle konuya tarafsız bakmak gerekiyor. Apple’ın akıllı telefonunun özelliklerinden öte sadece mobil işletim sistemi iOS üzerinde yapacağı geliştirmeler bile piyasadaki egemenliğini arttıracak bir seviyede. Marka bilinirliği ve kalitesine zaten hiç girmeye gerek duymuyorum. Ancak artık çok değişken bir akıllı telefon piyasası ile karşı karşıyayız diyebiliriz. Önümüzdeki yıllarda artık alıştığımız o popüler üreticiler ve mobil işletim sistemleri arasındaki savaşın daha da kızışması ve yeniden şekillenmeler yaşanacağı aşikar. Yine de iOS ve Android çok büyük hatalar yapmadıkları sürece yerlerini koruyacaklardır demek mümkün.

müşteri hizmetleri

Bir yorum

  1. süleyman süleyman 6 Haziran 2016

    hahahahahahahah ne tarafsız yorum olmuş. bu kadar olmayın.

Yorumlar kapatıldı.