İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iOS11 Denetim merkezi özelleştirme nasıl yapılır?

iOS11’in gelmesiyle beraber en fazla değişiklik gösteren unsurlar arasında denetim merkezi yer almaktadır. iPad ve iPhone’larda uzun süredir bu bölüm bulunuyordu. iOS sürümlerinde de bazı değişiklikler gerçekleşmişti. iOS11 Denetim merkezi özelleştirme Bu bölüm yeni bir görünüm ve yeni işlevler kazanmıştır.

teknik destek

iOS11 Denetim merkezi özelleştirme

iPhone X cihazlarda sağ üst kısımdan aşağı sürükleyerek, diğer iPhone modellerinde ise alt kısımdan yukarı doğru sürükleyerek Denetim Merkezi’ne ulaşma imkanları vardır. Denetim Merkezi üzerinden düğmelerin büyütülme özelliği olduğu ve parmakla rahat bir şekilde kullanılabilecek hale geldiğini görüyoruz. Ek olarak 3D Touch teknoloji ekrana sahip olan iPhone’larda denetimin üzerine hafif bir şekilde bastırarak daha fazla denetim seçeneğine erişmeniz mümkündür.

Önceden denetim merkezinde kablosuz bağlantıyı komple kapatmak mümkündü. Fakat iOS 11 ile beraber mevcutta olan Wi – Fi bağlantısını kesmek şeklinde yeni bir işlevi de getirdi. Denetim Merkezi’nde yer alan Wi Fi işaretine dokunduğunuz zaman cihazınızın sahip olduğu kablosuz bağlantı modülü kapatılmamaktadır. Yalnızca bağlı olunan Wi-Fi şebekesiyle bağlantı kesilmektedir. Yani Wi-Fi modeli çalışmaya devam etmektedir. Buna benzer olan bu durum Bluetooth için de geçerlidir.

Denetim Merkezi’ni kullanarak hesap makinesi, el feneri, kamera gibi kontrolleri yapabilme imkanına sahiptir. Bununla beraber Denetim Merkezi’ne isterseniz daha fazla denetim ekleme imkanınız yer almaktadır. Denetim Merkezi sayfasında yer alan uygulama Erişim seçeneği olarak açık şekilde ayarlanmıştır. Bu şekilde uygulamalar içinden de Denetim Merkezi’ne ulaşılabilmektedir.

teknik destek