İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iOS’da Kritik Güvenlik Açığı

Johns Hopkins Üniversitesi’nde araştırmacılar kritik bir iOS hatası keşfettiler. Buna göre iOS sanılanın aksine şifreleme konusunda özellikle kişisel fotoğraflar, mesajlar ve diğer kişisel verileri saklamakta çok da iyi değil.

teknik destek

Bulunan bu kritik açık ile kişisel verilerinize erişmek mümkün ve Apple’da bu kritik açığı onaylamış durumda. iOS 9.3 ile Apple bu kritik hatayı gidereceğine de söz verdi.

Ortaya çıkan bu açığı kritik kılan ise, Apple ve FBI arasında devam eden bir iPhone’un şifresinin kırılması konusundaki gerilim. Apple mahkeme emrine ve FBI’ın talebine rağmen iPhone’un şifresini kırmayı reddediyor.

Keşfedilen bu açık hakkında fazla detay verilmiyor ve bu açığın kötü kişiler tarafından farkedilmesi durumunda milyonlarca cihazın tehlike altında olduğu belirtiliyor.

Apple’ın yakın gelecekte, muhtemelen bu akşam 22:00 sularında yayınlayacağı iOS 9.3 güncellemesi ile bu kritik açığın giderileceğini tekrar bekirtelim. iOS 9.3 güncellemesinin bu sebeple bile büyük önem taşıdığını da bu şekilde bekirtmiş olalım.

müşteri hizmetleri