iOS’ta Fotoğraf ve Mesajlara Erişim İmkanı Veren Çok Kritik Bir Açık Bulundu

iOS’ta kritik açık

Hackerlar, Siri ve VoiceOver’ı kullanan bir iOS güvenlik açığı sayesinde herhangi bir iPhone’da fotoğrafların ve mesajların kilidini açan yeni bir yöntem keşfetti.

teknik destek <

iOS 8 ve üstü sürümler yüklü olan iPhone’lar, EverythingApplePro ve iDeviceHelp tarafından keşfedilen kusurlara karşı savunmasız. Grup, yayınladıkları videoda herhangi bir kodlama tecrübesine veya özel donanıma gerek duyulmadığını gösteriyor. İhtiyacınız olan tek şey gözünüze kestirdiğiniz bir iPhone ve Siri’den biraz yardım alacağınız bir kaç dakika.

img_0167

Açık iOS 10.2’de de mevcut. Apple’ın bu hatadan haberinin olup olmadığı belli değil. Bu açıktan faydalanmak için karşı tarafın telefon numarasını bilmeniz gerekiyor. Bunu bilmiyorsanız, Siri’ye ‘Ben kimim?’ demeniz yeterli.

Evet can alıcı noktaya geldik. Bu açıktan nasıl yaralanıp bir iPhone’a erişebiliriz ? Tabiki bunu anlatmayacağım. Cihazlarımızı bu açıktan korumak oldukça basit. Ayarlar >> Touch ID ve Parola bölümüne girin. Siri’nin kilitliyken erişime izin ver ayarını kapatın.

müşteri hizmetleri