iOS’ta Sahte Takvim Davetiyeleri Kabusundan Nasıl Kurtuluruz?

img_0124

Son günlerde iOS kullanıcıları yeni bir sorunla karşı karşıyalar: Sahte iCloud takvim davetiyeleri. Ben de 4-5 gündür her gün bir spam bildirimi alıyorum.

teknik destek

Takvim uygulamasında spam olan bir etkinlik davetiyesi almadıysanız, kendinizi şanslı sayın. Black Friday satış olayları için yapılan bu rahatsız edici davetiyeler, son günlerde gittikçe yaygınlaştı ve sahte web sitelerine bağlantı veren iOS cihazlarında ve Mac’lerde bildirimlerde bulunuldu.

img_0122

Apple’ın sorunla ilgili bir açıklaması yok. Bu yüzen, eğer sorun yaşıyorsanız şimdilik kendiniz halletmek zorundasınız. Size sorunun çözümü için bir kaç öneride bulunacağım.

1. iCloud’da Takvimleri Devre Dışı Bırakın

Eğer Takvim uygulamasını kullanmıyorsanız ( randevu için) iPhone’unuzdaki (Ayarlar> iCloud) ve Mac (Sistem Tercihleri> iCloud) iCloud ayarları ziyaret bölümünden takvimin yanındaki anahtarı kapatarak tamamen devre dışı bırakabilirsiniz. Alternatif olarak Google Takvimi kullanabilirsiniz.

2. Takviminizi e-postanıza davet edin

Takvim uygulamasını kullanmaya devam etmek istiyor ancak spam davetiyeleri ile uğraşmak istemiyor musunuz? Tarayıcınızda iCloud.com’a gidin, Takvim simgesini tıklayın, sol alt köşedeki dişli çark simgesini tıklayın, Tercihler menüsünü açın. Gelişmiş sekmesine dokunun ve davetiyeler bölümünde E-posta’nın yanındaki kabarcığa tıklayın [E-posta adresinize] bildirin. Artık tüm davetiyeleriniz, telefonunuzda, tabletinizde ve / veya bilgisayarınızda bildirimde bulunmak yerine doğrudan e-posta adresinize gidecek.

3. Daveti Reddedin

En kolay seçenek Takvim uygulamasını açıp davetiyeyi reddetmektir ancak bu, spam gönderene hesabınızın etkin olduğunu bildirebilir. Böylelikle gelecekte daha fazla spam almak için listede olmanızı sağlabilir. Evet, bu bir kabustur. Benim başıma da bu geldi 🙂 Reddedince daha çok geliyor.

4. Yeni Bir Takvim Oluşturun

En karmaşık yöntem: Takvim uygulamasını açabilir, Takvimler düğmesini tıklayabilir, yeni bir takvim oluşturabilir, istenmeyen daveti yeni takvime taşıyabilir ve daha sonra takvimi davet eden herkese bildirimde bulunmadan takvimi silebilirsiniz.

 

müşteri hizmetleri

Comments are closed.