iOS’u Kullanılamaz Hale Getiren Yeni Bir Hata Keşfedildi!

iOS Hata

Her zaman iOS’ta garip hatalar ortaya çıkar ve belirli işlemler dizisi uygulanarak bu hatalar işletim sisteminin çökmesine veya cihazın yeniden başlatılmasına neden olur. Şimdi, iOS’un donmasına ve yeniden başlatılmasına neden olan yeni bir hata ortaya çıktı. Sorun belki genel kullanımda karşımıza çıkacak türden değil. Apple’ın en yakın zamanda yayınlayacağı iOS güncellemesiyle sorunu çözeceği ise kesin.

teknik destek

İtalyan site AmiciApple tarafından keşfedilen bu hata, belirli iOS sürümleri dahil olmak üzere, Apple’ın geliştiricilerle ve halka açık beta yazılım programı kullanıcılarıyla birlikte testlerini sürdürdüğü iOS 10.3.2 betada çalışıyor gibi görünüyor. Söz konusu hata Kontrol Merkezi’nden kaynaklanıyor ve kazayla meydana gelmesi pek mümkün değilken yine de dikkat çekici.

Hatayı görmeniz için sırasıyla yapmanız gerekenler;

Adım 1: Ekranı aşağıdan yukarıya doğru kaydırarak Kontrol Merkezi’ni açın.

Adım 2: Aynı anda, en alt kısımda yer alan Hesap Makinesi, Sayaç veya Kamera simgelerinde herhangi birisine ve Night Shift düğmesine ve AirDrop veya AirPlay düğmelerine üç parmağınızla dokunun.

Bu iki adımı uyguladığınızda, cihazınız birkaç saniye donacak, ardından otomatik olarak yeniden başlatılacak ve her şey normale dönecektir. Ancak bazı durumlarda cihaz yeniden başlatılamaz ve bu gibi durumlarda cihazı manuel olarak yeniden başlatmanız gerekecektir. Cihazınızı manuel olarak yeniden başlatmak için güç düğmesi ile birlikte, ses arttırma düğmesine birkaç saniye boyunca birlikte basılı tutun.

Aşağıdaki videodan hatanın tam olarak işleyişini görebilirsiniz;

https://youtu.be/pQqyX4h8I1I

müşteri hizmetleri

4 Comments

  1. aynn katılıyorum bu düşünceye ve yazıya kurcalarsan herşey bozulur insanlar hep birşeylerin iyi olmaması icin kusur arayıp duruyor.sırf en iyisi olma özelliğini kaybetsin diye.ki benim icin en iyisi.

Comments are closed.