İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPad, 8 Engelli Öğrencinin Hayatını Değiştirdi!

New York’un Queens bölgesinde yer alan bir okulda müzik öğreten bir piyanist, iPad’lerin öğrenme engelli öğrencilerin ilk kez müzik çalmasına yardımcı olduğunu ve bu deneyimin hayatlarını değiştirdiğini söylüyor.

teknik destek

Daha önce hiç konuşamadığı belirtilen öğrencilerden birisi konuşmaya başlamakla kalmayıp aynı zamanda yazılmasına yardımcı olduğu bir şarkıyı solo olarak söyleyebiliyor.

Piyanist Adam Goldberg, öğrencilerin konvansiyonel enstrümanları çalmaya çalışırken, beceri eksikliğinden dolayı herhangi bir enstrümanı tutamadıklarını söylüyor. Bir arkadaşının iPad’i önermesi ile harekete geçtiğini söyleyen Adam Goldberg, iPad satın almak için bağış başvurusunda bulunduğunu ve gelen bağışlarlara sekiz adet iPad satın alabildiğini aktarıyor.

iPad’lerle çalışmaya başlayana kadar bunun iyi bir fikir olmadığını düşündüğünü söyleyen Adam Goldberg, öğrencilerinin müthişin ötesine geçtiğini ve okul müdürü Cathy Post’un gördükleri karşısında şaşırdığını söylüyor.

Okul müdürü Cathy Post, sekiz engelli öğrencinin birbiri ile etkileşimde olduğunu gördüğünde “vay canına, bu müzikten çok daha fazlası” dediğini gülümseyerek anlatıyor. Öğrencilerin edindikleri sosyal becerilerin inanılmaz olduğunu ve benlik saygılarının yeni bir seviyeye yükseldiğini dile getiren Cathy Post, artık başlarını eğmediklerini söylüyor ve bu müthiş tablo karşısında çocukların ebeveynlerinden birisinin oğlunu ilk gördüğünde ağladığını iletiyor.

iPad’in sekiz engelli öğrencinin hayatını nasıl değiştirdiğini aşağıdaki video aracılığıyla siz de görebilirsiniz.

teknik destek