İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPad Air 3: Dört Hoparlör, LED Flaş ve Smart Connector ile Geliyor

Apple’ın Mart ayındaki etkinliği için hazırlıklarını sürdürdüğü belirtilen 4 inç iPhone 5se ve iPad Air 3 ile ilgili pek çok söylenti ve rapor şimdiye kadar ortaya çıkmıştı. Ancak bu sefer ortaya çıkan detay iPad Air 3 için söylenenleri doğrular nitelikte.

teknik destek

Çinli kılıf üretici, iPad Air 3 için üretime geçti. Muhtemelen önümüzdeki günlerde de iPad Air 3 için daha fazla üretici faaliyetlerine başlayacaklardır. Ortaya çıkan iPad Air 3 kılıfı, yeni iPad Air modeli için de Apple‘ın planlarını ortaya koyuyor.

Apple, iPad Pro ile tabletleri için getirdiği pek çok büyük yeniliği iPad Air 3 üzerinde de kullanıcılarının beğenisine sunacak gibi duruyor. Buna göre, iPad Air 3’ün dört adet hoparlör, arka kamera ile senkronize LED flaş ve smart connector ile geleceğini söyleyebiliriz. Özellikle smart connector Türkçe karşılığı olarak akıllı giriş, ilk olarak iPad Pro’da kullanıma sunulmuştu. Apple’ın Smart Keyboard‘unu da beraberinde getirmişti. Buna göre iPad Air 3’ün de beraberinde Smart Keyboard’u getireceğini söyleyebiliriz.

iPad Pro gerek hoparlör performansı gerekse smart connector ile birlikte gelen Smart Keyboard’u ile oldukça kullanılabilir hale getirilmiş bir tablet olma konumunda iken ona göre daha uygun fiyatla satışa sunulacak olan iPad Air 3’ün de beklentileri fazlası ile karşılayacağını söyleyebiliriz.

iPad Air 3’ün 4K ekran çözünürlükte 9.7 inç ekran ile ve 4 GB RAM ile birlikte geliştirilmiş pil ömrü ile gelmesi bekleniyor. Ayrıca kasa tasarımı ise muhtemelen iPad Air 2 ile benzer olacak gibi duruyor.

 

teknik destek