İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPad için Instagram Uygulaması İndirme

Instagram, son dönemin en popüler sosyal ağlarından biri konumunda yer alıyor. Fakat, WhatsApp uygulaması gibi, iPad için Instagram uygulaması bulunmuyor. Ancak, iPad üzerinden de Instagram uygulamasını kullanmak mümkün oluyor.

teknik destek

Bu rehberimizde, iPad için Instagram uygulamasını nasıl indireceğinizi, iPhone için geliştirilmiş olan Instagram uygulamasını iPad üzerinden nasıl kullanabileceğinizi ve Safari üzerinden Instagram’a nasıl giriş yapacağınızı anlatacağız.

Instagram geliştiricileri, Android ve iOS işletim sistemi ile çalışan akıllı telefonlar için uygulama geliştirmeye odaklandıklarını ve iPad Instagram uygulaması için hazır olmadıklarını belirtiyorlar. Bunca yıldır bir iPad uygulamasının paylaşılmamış olması son derece şaşırtıcı.

iPad Instagram Uygulaması İndirme

Instagram’ın iOS uygulaması iPad için özel olarak optimize edilmemiş olsa da iPod Touch ve iPhone için Instagram uygulamasını iPad’e indirebiliyorsunuz.

iPad için Instagram Uygulaması İndirme

App Store üzerinden uygulamayı indirmek isterseniz, App Store’a girin ve arama kısmına “Instagram” yazın. Arama sonuşlarında yalnızca iPad uygulamaları karşınıza çıkacak. Ekranın sol üst kısmındaki “Filtreler” seçeneğine tıklayın ve iPhone Only seçeneğini tercih edin.

Bu sayede iPhone için geliştirilen Instagram uygulaması karşınıza çıkacak ve uygulamayı iPad’e indirip kullanabileceksiniz. Resmi uygulamayı indirdiğinizden emin olmak için “Instagram Inc” adının geliştirici kısmında geçtiğinden emin olun.

iPad Safari üzerinden Instagram

iPhone için geliştirilmiş olan Instagram uygulamasının iPad üzerinde mükemmel bir deneyim sunmadığını fark etmişsinizdir. Bu yüzden, daha iyi bir seçenek olarak Instagram’ı web sitesi olarak Safari üzerinden kullanabilirsiniz.

Tarayıcı üzerinden Instagram kullanırken;

IGTV yi kullanamazsınız. Kullanıcıların hikayelerini görebilir ancak önceden kaydedilmiş canlı yayınları izleyemezsiniz.

teknik destek