iPad mini Hayranları için Kötü Haber

iPad mini 4

Bu haber, iPad mini hayranlarını üzebilir! Yeni bir rapora göre, Apple’ın son yıllarda en küçük iPad modeli için giderek düşen kullanıcı talebi nedeniyle, 7.9 inçlik iPad modeline ara vermeyi planladığı iddia ediliyor.

teknik destek

BGR’nin haberine göre, iPad mini bir daha yenilenmeyecek ve muhtemelen daha büyük, daha hafif ve daha ince iPad’lerin gölgesinde kalmasından dolayı satışlarının azalması sebebiyle Apple, zamanla ve aşamalı olarak bu iPad modelinin satışlarına son verecek. Raporun kaynağı ise Apple içinden. Haberde, iPad mini’nin satışına ne zaman son verileceği gibi ek ayrıntılar yer almıyor.

Apple, halihazırda iPad mini 4’ü 1.949 TL’den başlayan fiyatlarla sunuyor. Şirket, en yeni 9.7 inç iPad modelini ise iPad mini 4’den daha ucuza, 1.599 TL’ye satıyor. 9.7 inç iPad’te daha yeni bir işlemci yer alıyor olsa da iPad mini 4, laminasyon ve yansıma önleyici kaplaması sayesinde daha kaliteli bir ekrana sahip.

Daha önce de bazı analistler, Apple’ın beş yılda sadece üç kez iPad mini’yi yenilemesini işaret ederek, şaşırtıcı olmayacak adımın atılacağını yani ürünün üretimine son verileceğini tahmin ettiklerini belirtmişlerdi.

Son olarak, Apple’ın, mevcut iPad modellerine göre, 10.5 inçlik ekranı ve daha ince çerçeveleri ile yeni bir iPad Pro modelini WWDC 2017‘de tanıtacağı iddia ediliyor.

müşteri hizmetleri