İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPad Satışları Yüzde 15 Artış Gösterdi!

Apple’ın Haziran ayında, daha hızlı bir çip ve 120Hz yenileme hızına sahip ProMotion ekran gibi özelliklerle donattığı yeni 10.5 inç ve 12.9 inç iPad Pro modellerini tanıtması ile ve şirketin açıkladığı 2017 mali yılı 3. çeyrek sonuçlarına bakıldığında en yeni iPad modellerinin kullanıcı tarafında beklentileri karşıladığı açık bir şekilde görülüyor.

Apple’ın bugün açıkladığı kazanç sonuçlarına göre, 2017 yılının üçüncü çeyreğinde 11,4 milyondan fazla iPad satışı yapıldı ve bu satış rakamı şirket için yaklaşık 5 milyar dolar gelire tekabül ediyor.

Bu rakam, Apple’ın 10 milyondan fazla iPad sattığı 2016 yılının üçüncü çeyreğine göre yüzde 15 artış anlamına geliyor. 2017 yılının ikinci çeyreğine kıyasla, iPad satışları etkileyici bir şekilde, yüzde 28 arttı ve gerçekten de yeni iPad Pro modellerinin bir hit olduğunu düşünmek yanlış durmuyor.

Apple ayrıca bu yılın başlarında A9 çip ile birlikte düşük maliyetli ve uygun fiyatlı bir 9.7 inç iPad modelini de satışa sundu. Özellikle yeni iPad Pro modellerinin Haziran ayında satışa sunulduğu göz önüne alındığında iPad satışlarının önümüzdeki çeyrekte daha da yükselmesi bekleniyor.

11,4 milyon iPad satışı pek çok Apple analistinin beklentilerinin aşılması anlamına geliyor. Birçok analist, çeyrek boyunca sadece 7 ila 9,8 milyon iPad satılacağını öngören tahminlerde bulunmuşlardı.

2016 yılının ortalarından önce Apple, iPad gelirlerinde düşüş yaşıyordu ancak iPad Pro ile Apple’ın iPad’e tam bir PC kullanımını getirmiş olması işleri değiştirmiş gibi duruyor. Şirketin bu çabası ile iPad satışlarından ortalama 4 milyonluk bir artış gördüğünü söyleyelim.