İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone 4 Tasarımına Benzeyen iPhone 8 Konsepti Yayınlandı

iPhone 7 satış rekorları kırarken bir yandan da gelecek yılın iPhone’u ile ilgili yeni haberler ve konsept çalışmalar gelmeye devam ediyor. İsmi iPhone 8 olması beklenen yeni iPhone için bir konsept videosu yayınlandı.

Konsept çalışmasına göre iPhone 8 son günlerdeki yaygın cam tasarım söylentilerinin aksine bir dönem dillendirilen iPhone 4 tasarımına dönüş iddialarına paralel bir şekilde aliminyum bir kasa ile geliyor. Fakat tabiki 4.nesil iPhone’dan biraz farklı olarak kavisli bir ekrana ve daha ince bir gövdeye sahip.

Açıkçası konsept bize göre harika görünüyor. İnce tasarımı, geniş ekranı ve daha geniş kamera objektifi ile iPhone 8 Jet Black rengi ile birlikte fantastik görünüyor.

iPhone 8 ile ilgili yaygın görüş tamamen cam tasarım olacağı ile ilgili. Bu sebeple videodaki gibi bir iPhone 8 muhtemelen göremeyeceğiz. Tamamen cam tasarım iPhone 8 belki güzel görünebilir. Ancak çok çabuk çizileceği açık. Kılıfsız olarak bir masaya koysanız bir kaç sürtünme hareketi ile kolayca çizilecek. Umarız yeni iPhone videodaki konsepte yakın bir tasarımla gelir.