iPhone 5S Garanti Sorgulama

iPhone 5S Seri Numara Sorgulama

iPhone 5S, Apple’ın en fazla tercih edilen cihazları arasında yer almaktadır. iPhone 5S Garanti Sorgulama İkinci el iPhone 5S alacağınız zaman veya cihazınızın garantisinin devam edip etmediğini merak ettiğinizde garanti sorgulama işlemi yapabilirsiniz.  Bu işlemi iPad, iPhone, Apple TV, Mac ve Apple Watch gibi cihazlarınızın hepsine yapabilme imkanınız vardır.

teknik destek

Kullandığınız bütün Apple ürünleri herhangi bir imalat hatasına ve donanım arızalarına karşı bir yıllık garanti ile sizlere sunulur. İsterseniz Apple Care alarak sahip olduğunuz bu garantiyi yıllarca uzatma imkanı elde edersiniz. İster AppleCare olsun isterse standart garanti olsun kullandığınız Apple ürününün garanti süresinin dolup dolmadığını çok kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.

iPhone 5S garanti sorgulama işleminin nasıl yapılacağını merak mı ediyorsunuz? İlk olarak cihazınızın seri numaraısnı öğrenmeniz gerekir.

iPhone 5S Seri Numara Sorgulama

Cihazınızın seri numarasını doğrudan telefonunuzdan öğrenme imkanına sahipsiniz. Bunun için şu adımları takip etmeniz gerekiyor:

-İlk olarak Ayarlar bölümüne gelin.

-Ayarlar bölümünde yer alan Genel sekmesine tıklayın.

-Sonrasında Hakkında seçeneğine dokunun.

-Sayfanızı aşağıya kaydırdığınız zaman cihaz seri numaranızı görebilirsiniz.

iPhone 5S cihazınızın seri numarasını öğrendiğiniz zaman garanti sorgulama işlemleri için yazımızın devamında yer alan işlemleri gerçekleştirin.

iPhone 5S Garanti Sorgulama

Telefonunuzun seri numarasını öğrendikten sonra artık garanti sorgulama bölümüne geçebilirsiniz. Bu işlemi yapacağınız zaman web sitesine gitmeniz gerekmektedir. Aşağıdaki adımları uygulayarak seri numarasını öğrenebilirsiniz.

-İlk olarak checkcoverage.apple.com sayfasına gidin. Bu sayfa Apple’ın garanti sorgulama işlemleri için açtığı sayfadır.

-Merin bölümüne kullandığınız cihazın seri numarasını yazın. Seri numaranızı bilmiyorsanız yukarıda bahsettiğimiz adımları uygulamalısınız.

-Sistemin sizin insan olduğunuzu anlayabilmesi için CAPTCHA kodunu girmeniz gerekiyor. Bu kodu girdikten sonra “Devam Et” seçeneğine tıklayabilirsiniz.

Bu işlemden sonra cihazınızın garanti durumunu göreceğiniz sayfaya yönlendirileceksiniz. Yönlendirildiğiniz sayfadan cihazınızın garantisinin devam edip etmediğini görebileceğiniz gibi cihazınızın AppleCare garantisi altında olup olmadığını da görebilirsiniz. Bu şekilde cihazınız hakkında bütün garanti detaylarını görmüş olursunuz. Cihazınız Apple Care garantisi almak için uygun durumdaysa sayfada yer alan linkten bu garanti servisini alabilirsiniz.

müşteri hizmetleri