İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone 5se, Uzay Grisi, Gümüş ve Parlak Pembe Renk Seçenekleri ile Geliyor

Japon Web sitesi Mac Otakara, iPhone 5se’nin “gümüş, uzay grisi ve parlak pembe (iPhone 6s’te kullanılan Gold Rose renginden farklı bir pembe renk –bright pink-) ile geleceğini iddia etti.

Mac Otakara, iddiasını isimsiz tedarik zincirlerine dayandırıyor. Site, yedinci nesil iPad Nano ve altıncı nesil iPod Touch’ta kullanılan pembe renge yakın ama çok açık bir tona sahip olmayan parlak bir renk olarak tanımlıyor.

iPhone 6s çıkmadan önce pembe renk seçeneğinin geleceği iddia edilmiş ve sonunda iddialar doğru çıkmıştı. Bu pembe renk “Rose Gold” olmuştu.Eğer iPhone 5se için ortaya atılan Bright Pink (parlak pembe ) renk seçeneği iddası da doğru çıkarsa Rose Gold’dan farklı bir pembe renk seçeneğimiz olacak. Belki de Apple, bu rengi iPhone 7’de de kullanacak.
iPhone 5se için bahsedilen diğer renkler ise artık Apple için klasikleşmiş Gümüş ve Uzay grisi renkleri. Altın rengi ile ilgili herhangi bir iddia bulunmuyor.

iPhone 5se, 15 Mart’ta düzenlenecek etkinlikte tanıtılacak. O güne kadar daha pek çok iddia ortaya atılacak. Şu ana kadar en çok dillendirilen iddialara göre iPhone 5se, A9 işlemci, Touch ID, 8 megapiksel arka kamera, kavisli cam ve iPhone 5s tarzı bir tasarım ile gelecek.