İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone 5se ve iPhone 5 Arasındaki Farklılıklar Neler?

DÜn gece geç saatlerde iPhone 5se‘ye ait olduğu iddia edilen bir fotoğraf iPhone 5 ile yan yana getirilerek paylaşıma sunuldu ve bir anda tüm dikkatleri üzerinde toplamayı başardı. Bir çok kişi sızıdırılan fotoğraftaki yeni iPhone için bir iPod touch ile iPhone 5 karışımı bir cihaz olduğu yorumunu yaptılar. Peki ya gerçek anlamda iPhone 5se ile iPhone 5 arasında ne gibi farklılıklar var dersiniz?

Bunun için sızdırılan fotoğrafa dikkatli bir şekilde bakmak gerekiyor.

iPhone 5se’nin iPhone 5’e göre büyük farklılıklara sahip olduğu açık. Özellikle de yapı bakımı ile. Oval kenarları, güç ve ses tuşlarının farklılıkları, Touch ID dikkat çekiyor. iPhone 5’te en üst orta kısımda yer alan FaceTime kameranın iPhone 6/6s’teki gibi konumlandırıldığı görülüyor. Aslında genel anlamda iPhone 6s ve iPhone 6’nın 4 inç boyutuna indirgendiğini düşünebilirsiniz.

 

iPhone 5se hakkındaki söylentiler ve sızıntılar artık Apple‘ın ciddi anlamda 4 inçlik bir iPhone üzerinde çalışma yaptığını doğrular nitelikte. iPhone 5se için belli olan ek özelliklere dair haberimize de göz atabilir ve daha fazla detaya ulaşabilirsiniz.