iPhone 5SE’de Parlak Pembe Renk Olacak İddialarına Yanıt Gecikmedi

iPhone 5SE rose gold

Dün sabah Japon Web sitesi Mac Otakara’nın iPhone 5se’de Bright Pink ( parlak pembe ) renk seçeneği olacağı ile ilgili iddiasını paylaşmıştık.

teknik destek <

iPhone 5se, Uzay Grisi, Gümüş ve Parlak Pembe Renk Seçenekleri ile Geliyor

Fakat bu iddialara karşılık olarak 9to5Mac’ten Mark Gurman’ın yaptığı habere göre iPhone 5se, iPhone 6s ile aynı renklere sahip olacak.Bu renkler; Uzay Grisi, Gümüş, Altın ve Roze Altın (Rose Gold).

Haberde Apple’ın iOS cihazlar arasında tutarlı donanım renklerini korumak amacıyla bu renkleri kullanacağı söyleniyor. Ayrıca Apple’ın iPad Air 3’te yine Rose Gold renk seçeneğini kullanacağına haberde yer verildi.

Apple’ın bu renk seçeneğini standart olarak 12-inç MacBook ve iPad Mini’nin bundan sonraki sürümlerinde de kullanacağı fakat mart ayındaki etkinlikte bu ürünlerin tanıtılmayacağı belirtildi.

Apple , 15 Mart’ta düzenleyeceği etkinlikte iPad Air 3, Apple Watch bant seçenekleri ve iPhone 5SE’yi tanıtacak. iPhone 5SE‘ nin A9 işlemci,iPhone 6’da kullanılan kamera özellikleri, iPhone 5s ile hemen hemen aynı tasarım, 64GB depolama alanı seçeneği, Touch ID ve Apple Pay desteği ile gelmesi bekleniyor.

müşteri hizmetleri