İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone 5SE’nin Tasarımının iPhone 5s’le Neredeyse Aynı Olacağı İddia Ediliyor

Biz bu yılın başlarından beri gelen bilgiler ışığında, iPhone 5SE olarak adlandırılan 4 inç iPhone‘un hazırlandığı ve Mart ayında gerçekleştirilecek olan özel etkinlikte, iPad Air 3 ile tanıtılacağını defalarca dile getirdik.

teknik destek

Kaynaklar, cihazın tasarımının neredeyse 2013 yılında tanıtılan iPhone 5s ile aynı olduğunu iddia ediyorlar. Küçük tasarımsal değişikliklerin görüleceği ve aslen donanımsal değişikliklerin yapılacağı gelen bilgiler arasında.

Bugünse, bir tasarımcı, iPhone 5SE’nin tasarımlarına ait olduğunu iddia ettiği görselleri 9to5Mac aracılığı ile paylaştı. Başlıktada belirttiğimiz gibi, tasarımlara bakılacak olursa, iPhone 5SE neredeyse iPhone 5s ile aynı tasarıma sahip olacak. Ufak farklılık dışında. Tasarımlarda uyku / uyanma tuşunun, güç düğmesi tarafına taşındığı görülüyor.

Bu değişiklik, 4.7 inç ve 5.5 inç iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’tan bu yana kaynaklar tarafından dile getirilmiştir. Ki böyle bir değişiklik oldukça mantıklı olacaktır. Ayrıca kaynaklar iPhone 5SE’nin iPhone 6 ve iPhone 6s benzeri, hafif kavisli ekranla geleceğini iddia etmiş olsalarda tasarımlara bakıldığı zaman bunun böyle olmadığı görülüyor. Ayrıca tasarımda bir Touch ID görülmüyor.

Tasarımların güncel mi yoksa eski mi olduğu bilinmez ancak iPhone 5SE için dillendirilmiş olması dikkate almaya değer olduğunu gösteriyor. Yine de böyle bir 4 inç iPhone modelinin gelmesi pek tatmin edici olacak gibi durmuyor.

İşte sözde iPhone 5SE tasarımları;

müşteri hizmetleri