İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone 5SE’nin Yeni Tasarım Şemaları Sızdırıldı

Apple’ın Mart ayında gerçekleştireceği özel etkinlikte, tanıtacağı iddia edilen yeni 4 inç iPhone modeli iPhone 5SE’nin bugün yayınlanan tasarım görüntülerinin ardından şimdi de tasarım şemaları sızdırıldı. İki sızıntının da birbirinden farklı olması dikkat çekici.

Daha önceki tasarımların iPhone 5s benzeri bir yapıda olması dikkat çekerken, bugünkü sızıntıların mini iPhone 6 / iPhone 6s’i andırdığı görülüyor.

KAÇIRMAYIN: iPhone 5SE’nin Tasarımının iPhone 5s’le Neredeyse Aynı Olacağı İddia Ediliyor

Ufak tefek tasarımsal değişikliklerin yapıldığı görülen şemalarda, anten bantlarının biraz daha farklı olduğu, metal yekpare bir kasa ve 2.5D kavisli ekran camının yer aldığı görülüyor.

 

iPhone 6 ve iPhone 6s‘te yan tarafta yer alan uyku / uyanma tuşunun iPhone 5SE’de üst tarafta yer aldığı da tasarımda görülüyor. Kaynaktan edinilen bilgilere göre bu bir prototip tasarım şeması ve Apple’ın fikrinin değişmiş olması veya bir revizyona gitmiş olması muhtemel olarak görülebiliyor. Yine de beklenen yeni 4 inç iPhone modeli için fikir edinilmesi adına oldukça iyi bir kompozisyon olduğunu söyleyebiliriz.

Tasarım şemasına bakıldığı zaman 7.6 mm kalınlık, 123.9 mm ve 58.7 ebatlarında bir cihaz görülüyor. Ayrıca iPhone 6 ve 6s tasarımından farklılık olarak çift hoparlör dikkat çekiyor.

Yine de tasarımdaki bazı tutarsızlıklar dikkatlerden kaçmıyor. Şahsen kendi düşüncem, iPhone 5SE’nin iPhone 5s yerine iPhone 6s benzeri bir tasarımda olacağı yönünde. Yani bu tasarım benzeri bir yapıda gelebilir ki bu mantıklı olacaktır. Yine de iPhone 5s hayranlarının sevindirecek bir kararla da Apple’ın gelmesi muhtemel gibi duruyor.