İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus Kullanıcılarının Başı Belada!

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus sahipleri için kritik bir tasarım kusuru ortaya çıktı. Kullanıcıların başı bu sorundan dolayı belada gibi duruyor. iFixit tarafından yakın zamanda yayınlanan uzun bir blog yazısında iPhone 6 ve 6 Plus için kritik bir tasarım kusuru keşfedildiği belirtiliyor.

teknik destek

iFixit tarafından yayınlanan yazıda keşfedilen bu hataya “Dokunmatik Hastalığı” adı verilmiş. Bununla beraber, pek çok iPhone 6 ve 6 Plus kullanıcısı bu sorundan muzdarip olduklarını dile getiriyorlar. Sorunun ortaya çıkan cihazlarda genel anlamda ekranın dokunmatiği tamamen tepkisiz veya kısmen tepkili hale geliyor. Yani cihazın ekranı genel anlamda daha az duyarlı hale geliyor diyebiliriz.

Konuyu sadece iFixit değil, üçüncü taraf tamir atölyelerinin blog sayfalarında da dillendiriyorlar. iFixit sorunun kaynağı olarakta mantık kartına dokunmatik ekran denetleyicisi yongasınının lehimlenmiş olmasını gösteriyor.

Sorun zamanla bağlantı lehimlerinin kopmasından kaynaklanıyor ve bu kopmaların herhangi bir müdehale olmamasına rağmen kendi kendilerine ortaya çıkıyor. Eğer ekran dokunmatiğinizin düştüğü veya koptuğu bir nokta varsa, bu nokta üzerine sert bir şekilde baskı yapmaları sorunu geçici olsa da çözülebiliyor.

Sorunla ilgili yüzlerce konu resmi Apple Destek web sitesi üzerinden yaygın bir şekilde kullanıcılar tarafından dillendirilmiş durumda. Apple’ın sorunu garanti kapsamında çözmeye başladığını belirtelim. Yani cihazınız garanti kapsamındaysa ve böyle bir sorun yaşıyorsanız, çözümü direk Apple’dan sağlayabilirsiniz.

teknik destek