İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ta Ortaya Çıkan Dokunmatik Hastalığı Mahkemeye Taşındı

Geçen hafta yayınladığımız haberde iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ta dokunmatik sorunu ortaya çıktığından bahsetmiştik. Pek çok kullanıcının muzdarip olduğu sorun Apple’ın başını yakacak gibi görünüyor.

teknik destek

Geçen hafta iFixit’te yer alan blog yazısı ile gündeme gelen ve “Dokunmatik Hastalığı” adı verilen sorun her geçen gün daha fazla kullanıcıyı etkilemeye başladı. Sadece iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ı etkileyen bu durum ekranın üst kısmında ortaya çıkan ve titreyen bir gri çizgi ile başlıyor. Böylece iPhone ekranı hiçbir şeye tepki vermemeye başlıyor. Bu sorun mahkemeye taşınmış durumda.

Kuzey California ABD Bölge Mahkemesi’de görülecek davada Apple, tüketici dolandırıcılık tüzüğünün yanı sıra Magnuson-Moss Garanti Yasası ve Song-Beverly Tüketici Garanti Kanunu’nu ihlal ile suçlanıyor. Davacılar Apple’dan bu sorundan etkilenmiş iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ların geri çağrılması, garanti sürelerinin uzatılması ve henüz tanımlanmamış zararlarının karşılanmasını talep ediyorlar.

Davacılara göre; “Apple, uzun zamandır arızalı iPhone’ların farkında. Ancak kendi hatası olan bu kusuru uzun süredir bilmesine rağmen Apple rutin olarak şarj edildiğinde kusur ortaya çıkmadan iPhone’ları onarmayı reddetti. Bir çok kullanıcı Apple’a ulaşmasına rağmen Apple tarafından reddedildiler. Apple’ın haksız, aldatıcı ve / veya hileli iş uygulamaları sonucunda davacılar da dahil olmak üzere iPhone sahipleri para ve mal kaybına uğramışlardır.”

Geçen haftaki iFixit raporunda belirtilen “Dokunmatik Hastalığı Sorunu “hemen hemen her iPhone 6 ve 6 Plus’ta ortaya çıkabilecek saatli bomba olarak niteliğinde bir sorun. Bu sebeple yukarıda bahsi geçen dava sonucu pek çok kullanıcıyı ilgilendiriyor. Umarız dava kısa sürede sonuçlanır ve bu sorun çözüme kavuşur.

teknik destek