İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone 6c: 4 inç Ekran, Kıvrımlı Kenarlar ve Yeni Renk Seçenekleri

Apple’ın ucuz iPhone modeli “C” serisi iPhone 5c ile başlamıştı ve görünen o ki 2016 yılında da iPhone 6c ile devam edecek gibi duruyor. Özellikle 4 inç iPhone hayranları için Apple’ın böyle bir adım atması sabırsızlıkla bekleniyorken kızışan iddialar ve ortaya çıkan detaylar bekleyenlere göz kırpar nitelikte.

iPhone 6c’nin 2015 yılında yenilenen iPod tocuh ile benzerlik göstereceği sonra raporlarda yer almaya başlamıştı. Özellikle renk seçenekleri bakımından benzerlik göstereceği iddia ediliyor.

KGI’nin son raporunda iPhone 6c’nin A9 işlemciye, 16 GB depolama alanına, NFC desteğine, Touch ID’ye ve dahili 2 GB RAM’e sahip olacağına vurgu yapılıyor. Ve KGI’ya göre Apple 2016’nın ilk yarısında 4 inç iPhone 6c’yi tanıtarak piyasaya sürecek.

Bir Çin kaynaklı raporda, iPhone 6c’nin 1642 mAh pile sahip olacağı ve 3D Touch teknolojisine sahip olmayacağı özellikle belirtilmişti. Yani muhtemelen Apple’ın şuan ki amiral gemisi iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’a göre düşük özelliklerde olacak. Yine de A9 işlemci, 2 GB RAM, Apple Pay destekli NFC’ye ve Touch ID’ye sahip olması bekleniyor.

Son günlerde iPhone 6c’nin OLED ekran paneline sahip olacağı iddiaları ortalıkta dolaşırken bu konuda Apple’ın bir adım atmayacağını tahmin ediyoruz.

Bir diğer spekülasyon ise yeni 4 inç iPhone modelinin adı üzerine. Kimilerine göre iPhone 6c olacak kimilerine göre ise iPhone 7c olacak. Bu konuda henüz net bir bilgi yok ve analistlerde bu konuda ikiye ayrılmış durumdalar ancak güvenilir kaynaklar iPhone 6c isminde hemfikirler.

Ferry Passchier adlı bir tasarımcı iPhone 6c için örnek tasarımlarını yayınladı. İşte karşınızda muhtemel iPhone 6c;