İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone 6s Plus mı Yoksa Galaxy S7 Edge mi Daha Sağlam?

Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge tanıtıldıkları günden bu yana pek çok sağlamlık testlerine tabii tutuldular. Elbette ki bu testlerde genelde yalnız değildiler. Cihazların en büyük rakibi olarak görülen iPhone 6s Plus ve iPhone 6s bu testlerde genelde kendilerine eşlik ettiler.

teknik destek

YouTube kanalı EverythingApplePro, Galaxy S7 Edge ve iPhone 6s Plus’ı orta kapsamlı bir drop (düşme) testlerine tabi tuttu. Beton zeminde gerçekleştirilen, ölümcül olmayacak cepten çıkartırken düşürme gibi senaryoda drop (düşürme) testleri yapılıyor. Ortaya çıkan sonuç ise oldukça şaşırtıcı doğrusu.

Galaxy S7 Edge ekranı, gücünü Gorilla Glass 4‘den alıyor ve teknolojik açıdan ve sağlamlık açısından rakibi iPhone 6s Plus’a göre oldukça üst seviye duruyor. EverythingApplePro testlerini 10 metrelik, 20 metrelik yüksekliklerden cihazları bırakarak gerçekleştiriyor. Cihazlarda oluşan çizikler bir yana özellikle Galaxy S7 Edge’nin arka kısmında kullanılan ve görsellik açısından cihaza albeni katan cam yapının kolayca kırılması dikkat çekiyor.

Testlerde iPhone 6s Plus’ın dayanım gücü ise kesinlikle dikkat çekici. İşte o drop test videosu;

müşteri hizmetleri