İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone 6s Plus ve Samsung Galaxy Note 7 Karşılaştırması (Video)

Samsung merakla beklenen yeni nesil Note modeli Note 7’yi geçtiğimiz günlerde tanıttı. Phablet kullanıcılarının merakı ise bir anda Galaxy Note 7 mi yoksa iPhone 6s Plus mı yönünde olmuş durumda.

[irp posts=”9371″ name=”Tanıtılan Samsung Galaxy Note 7’ye Daha Yakından Bakalım”]

iPhone 6s Plus mı Samsung Galaxy Note 7 mi?

Her iki cihazda cam ve alüminyum gücü ve estetikliğinden faydalanıyorlar. Genüş ve büyük ekranları, yüksek seviye tasarımları ve dahası her iki cihazda da mevcut. Ancak her cihazın kendisine göre artıları ve avantajları mevcut.

Örneğin, Galaxy Note 7 daha küçük elleri olanlar tarafından rahatlıkla kullanabilinmesi için büyüklüğü ayarlanabilen bir ekran formatına sahip. Aynı zamanda genişletilebilir depolama, bir iris (göz) tarayıcı, suya dayanıklı S Pen stylus’a ve her koşulda (toz ve su) kullanılabilmesi için IP68 sertifikası sahip.

Öte yandan iPhone 6s Plus’ın alüminyum yekpare, dayanıklı gövdesi ve şık tasarımı, hepsinden de öte geleneksel iOS işletim sistemi aslında onun da öne çıkan yönleri.

Elbetteki yaklaşık 11 ay önce tanıtılan iPhone 6s Plus ile geçtiğimiz günlerde tanıtılan Galaxy Note 7’yi yan yan koymak, tam bir kıyaslama yapmak aslında eksik olacaktır. Bu sebeple Apple’ın Eylül ayı içerisindeki lansmanını ve bu lansmanda tanıtacağı iPhone 7 Plus veya bir diğer cihazı olması muhtemel iPhone 7 Pro’yu beklemek gerekiyor. Ondan sonra yapılacak bir kıyaslama daha yerinde olacaktır.

Yine de meraklısı için tasarımsal, arayüz görünümü gibi yönlerden bir kıyas yapılmış. İşte o video;

Bir yorum

  1. Berkant Berkant 29 Ağustos 2016

    Yalnız türkiyede satilan samsunglarda exynos var daha hizli ama tabi bi a10 olamaz

Yorumlar kapatıldı.