İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone 6s Siparişleri 2016 Yılının İlk Çeyreğinde Beklenenden Daha İyi

iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ın siparişleri 2016 yılının birinci çeyreğinde düşeceği tahmin ediliyordu ve Apple tedarik zincirine yaptığı müdehale ile bunu doğrulamıştı. Ancak gözüken o ki siparişler beklenenden daha az düşüş gösterdi.

Kaynaklar iPhone 6s ve iPhone 6s Plus için 54 milyon ile 50 milyon arasında azalacak olan siparişten söz ediyorlardı. 2016’nın ilk çeyreğinde iPhone tedarik zincirinde Apple’ın stok seviyelerini dengelemek için %10 ile %30 seviyesinde düşüş yaşanacağı daha önce DigiTimes’ın yayınladığı raporda yer almıştı.

3D Touch, Taptic Engine gibi büyük yeniliklere rağmen iPhone 6s ve iPhone 6s Plus kimi konularda çok eleştirilmişti. Analistler iPhone 7 için yayınladıkları raporlarda sonrasında da kullanıcılardan yine tepkiler gelmeye başlamış durumda.

DigiTimes araştırmasında 2016 yılının birinci çeyrek sonucunda iPhone siparişlerinin %5.2 ile %10.1 oranında düşeceğini duyurdu. GÖzüken o ki Apple 2016 yılının en kritik dönemini yine ufak tefek düşüşlerle atlatacak ve Mart ayı etkinliği ile tekrar beklediği ivmesini yakalayacak.