İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone 6s ve 6s Plus’ın 7 Önemli Özelliği

Yapabildikleri ve donanım iyileştirmeleri ile ön plana çıkan, ön siparişe sunulduğu günden beri satış rekorları kıran, Apple’ın son iPhone modeli 6s ve 6s Plus’ın bilinmeyen, arka planda duran özelliklerini sizin için bir araya getirdik. İşte iPhone 6s’in çokta gizli olmayan ama kimisinin bilmediği öne çıkan özellikleri.

teknik destek

1) 3D Touch

iPhone 6s’in öne çıkan en önemli özelliği 3D Touch teknolojisi. Ekrana dokunma hassasiyetinize göre ek fonksiyonları getiren 3D Touch’ın hassasiyetini ayarlayabiliyorsunuz. Bunun için Ayarlar > Genel > Erişilebilirlik > 3D Touch seçeneğine gitmeniz gerekiyor. Buradan 3D Touch’ı açabilir ve kapatabilirsiniz. Bunun yanında 3D Touch duyarlılığını da ayarlayabiliyorsunuz.

2) 4K Video

iPhone 6s’in en iddiali farklılıklarından birisi de kamerası. 4K videolar ve 12 megapiksel fotoğraflar çekebilen kameranın video kaydı varsayılan olarak video kaydı yapabilme yeteneği 1080p HD seçili olarak geliyor. Bunu Ayarlar > Fotoğraf ve Kamera > Video Kaydı Yap seçeneğinden 4K olarak seçmeniz gerekiyor. Artık çekeceğiniz videolar 4K kalitesinde olacaktır.

3) 3D Touch ile Hızlı Kullanım

3D Touch’ın iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’a kazandırdığı en büyük yetenek uygulama fonksiyon geçişlerini hızlandırmış olması. Örneğin Selfie (Özçekim) Kamera uygulamasını açıp, ön kamerayı açmakla uğraşmanıza gerek yok. 3D Touch yeteneği ile sadece kamera uygulamasına biraz sert basarak gelen menüden, Selfie Çek seçeneğine tıklamanız yeterli.

4) Live Duvar Kağıtları (Canlı Duvar Kağıtları)

iPhone 6s ve 6s Plus dinamik duvar kağıtlarına sahipler. Ayarlar > Duvar Kağıdı > Yeni Bir Duvar Kağıdı Seç seçeneğinden Live duvar kağıtlarına tıklayarak bu duvar kağıtlarına ulaşabilirsiniz. Seçtiğiniz herhangi bir Live Duvar kağıdını kilitli ekranınızda basma hassasiyetinize göre hareketlendirebilirsiniz. Duvar kağıdı açısından büyük bir devrim olan bu uygulama kimi zaman sizi dakikalarca kilitli ekranınıza kilitleyebiliyor 🙂

5) Bağlantı Nereye Çıkıyor Hızlıca Kontrol Edin

Gelen bir eposta üzerindeki bağlantıya tıklayıp Safari veya alternatif tarayıcılara geçiş yapmakla uğraşmanıza gerek yok. Bağlantı üzerine biraz sertçe dokunun ve 3D Touch yeteneği sizi hızlıca bağlantının gittiği yere götürsün 🙂

6) Canlı Fotoğraflar Çekin

Kamera uygulamasını açtığınızda üstte bulunan Live Photo seçeneğini aktifleştirdiğinizde normalde durağan duran ama 3D Touch ile hareketli hale gelen fotoğraf çekebilirsiniz.

7) Hızlı Klavye Kaydırma

Artık yazdığınız herhangi bir şeyin karakterleri arasında kaydırma yapmak çok kolay. Klavyenize biraz sert basarak dilediğiniz gibi kolayca kaydırma yapabilirsiniz.

müşteri hizmetleri