iPhone 6s ve iPhone 6s Plus Pil Boşalma Sorunu

iPhone-6s-ve-iPhone-6s-Plus

Apple Destek forumlarında sık sık dile getirilen sorun iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ın ekranın sol üst köşesinde yer alan pil yüzesine (şarj göstergesi) oranla daha hızlı şarjının bitmesi üzerine.

teknik destek

Yani şarj seviyeniz %50 iken aslında gerçek şarj seviyeniz %35-40 seviyesinde olabilir. Bu da beklenmedik anlarda iPhone 6s ve iPhone 6s Plus‘ınızın şarjının bitmesi anlamına geliyor. Apple sorunun farkında olduklarını ve çözüme kavuşturmak adına çalışma yaptıklarını kabul etti.

Şirket soruna dair açıklamasında tuhaftır ki zaman dilimi değişikliğinin otomatik seyahat ederken veya otomatik olarak değiştirilmesini gerekçe gösterdi. Yani iPhone 6s veya iPhone 6s üzerinde saat dilimini elle veya seyahat halinde değiştirirseniz pil yüzdenizin değiştiğini rahatlıkla görebilirsiniz.

Eğer ki benzer bir soruna sahipseniz, geçici çözüm olarak Ayarlar > Genel > Tarih ve Saat seçeneklerinden “Otomatik Ayarla” seçeneğini aktif hale getirin. Bir diğer çözüm ise cihazınızı yeniden başlatmak. Ancak tüm bu çözümler soruna etkin bir çözüm olmuyor ve hal böyle olunca her geçen gün konuyla ilgili şikayetler artıyor.

Apple’ın yakın zamanda mini bir güncelleme vermesi veya üzerinde çalışmalarına devam ettiği iOS 9.3 ile bu sorunu çözeceği gelen bilgiler arasında.

müşteri hizmetleri