İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ın Pil Yüzdesi Sorununu Düzeltin

Pek çok iPhone 6s ve iPhone 6s Plus sahibi, iPhone’larının pil yüzdesinin gerçeği yansıtmayacak şekilde veri gösteriminde bulunduğuna dair daha önce Apple‘a bildirimlerde bulunmuşlar ve Apple sorunun doğrulayarak üzerinde çalıştıklarını açıklamıştı. Daha önce de konuyla ilgili bir haber yapmıştık.

iPhone 6s ve iPhone 6s Plus Pil Boşalma Sorunu

Sorun sadece iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ta mevcut. Örneğin pil yüzdesi %20 seviyelerinde iken anında %60’lara kadar çıkabiliyor ya da bir anda %2’lere kadar düşebiliyor. Böyle bir sorun da kimi zaman kullanıcıyı sıkıntıya sokabiliyor.

Aslında sorunun çözümü oldukça basit. Gelin böyle bir sorunla karşı karşıyaysanız bunu nasıl çözebileceğinize bir bakalım.

 1. iPhone’unuzun Wi-Fi bağlantısının açık olduğundan ve bir Wi-Fi’a bağlı olduğunuzda emin olun.
 2. Ayarlar > Genel > Tarih ve Saat ayarlarını açın.
 3. Otomatik Ayarla seçeneğini kapatıp tekrar açın.
 4. Apple logosu görünene kadar iPhone’unuzun uyku / uyanma düğmesine ve ana ekran tuşuna birlikte basılı tutarak cihazınızı yeniden başlatın.

Bu uygulama sonrası cihazınızın pil yüzdesindeki gereksiz yükselmeler veya düşmeler yani tutarsızlıklar ortadan kalkacaktır. Eğer başarısız olursa, bazı kullanıcıların ek olarak yaptığı adımları uygulayabilirsiniz. Birden çok kez Otomatik Ayarla seçenğini açıp kapatarak tekrar deneyin.

Eğer yine sorununuz çözülmezse Apple’ın konu üzerinde çalışma yaptığını ve yakın zaman Apple tarafından resmi olarak çözüm sunulacağını unutmayın. Büyük ihtimalle Apple sorunu yazılımsal destek sunarak veya cihaz değişimi sağlayarak çözecektir.

3 Yorum

 1. Gewdan 73 Gewdan 73 5 Ocak 2019

  İphone pişmanlıktır Lanet olsun pilinize pil sağlığı %99 olmasına rağmen birden şarj düşüyor 15dk önce %78 olan şarj %38 nasıl düşer

 2. Salih YILDIRIM Salih YILDIRIM 15 Aralık 2018

  Lütfen ve bir yardım bekliyorum;
  Elimde İPhone 6s Plus 64 GB var. 25 Aylık. 1,5 Ay önce garantisi bitti. Şarjı %100 dolu iken aniden düşüyor,bir süre sonra yükseliyor. % 1 de takılıp kalıyor. Pil düzeyi %84 görünüyor.
  Şöyle bir deney yaptım. Ayarlar>Genel>Tarih ve Saat otomatik ayarla>Kapat>Aç>Ekran ve kapatma düğmesine birlikte bas> logo çıkana kadar basılı tut.Birkaç kere bunları yaptım. Örnek:%75 olan şarj aniden %30 düştü,yukarıdaki işlemi yaptığımda şarj %72 ye çıktı. Ama bir süre sonra tekrar şarj %20 lere ve % 1 lere düşüyor. Bu sorun 4 gün oldu ve öncekilerden farklı hiç bir farklı uygulama olmadan başladı.

  • Müşteri hizmetleri Müşteri hizmetleri Yazar | 15 Aralık 2018

   Peki şarj ne kadar sürede bitiyor?

Yorumlar kapatıldı.