İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone 6s veya 6’ınızı 10 Adımda iPhone 7’ye Dönüştürün!

İddiali bir başlık oldu biliyorum. Nasıl yapılacağından öte daha iPhone 7 tanıtılmamışken böyle bir başlığı atmış olmam aslında başlığı daha da iddialı kılıyor, bunu da biliyorum. iPhone 7 sızıntılarına bakarak böyle bir başlık atıldığını aslında iPhone 6 veya 6s’in iPhone 7’ye dönüştürüldüğünü söyleyebilirim. Peki ama nasıl?

Çok değil hemen hemen iki ay sonra iPhone 7 tanıtılacak ve Eylül ayının son haftası veya Ekim ayının ilk haftasında ülkemizde satışa sunulacak. Yeni nesil iPhone modelinin tasarımı netleşmiş durumda. Daha aza indirgenen anten çizgileri ve ölçülerini koruyan bir kasa formu (4.7 inç ve 5.5 inç olmak üzere). Ötesi? Sadece kaputun altında olacak ve bundan öte büyük bir yenilik muhtemelen iPhone 7’de görülmeyecek. Bu belki kimimize sıkıcı gelebilir ama Apple’ın illaki bir şekilde farklılıkları yeni nesil iPhone modelleri ile getireceği açık.

Şimdi gelelim asıl konumuza. Bir iPhone 6 veya 6s nasıl iPhone 7’ye dönüştürülebilir sorusunun cevabına. YouTube’da karşıma çıkan bu ilginç videoda gerçek anlamda şimdiye dek önümüze çıkan sızıntı iPhone 7’nin iPhone 6/6s’den ortaya nasıl çıkartılabileceği detaylıca gösteriliyor. Elbetteki mevcut iPhone’unuz üzerinden biraz değişim yapılması gerekecek 🙂

Bu yapılması gerekenler için izlemeniz gereken 10 adım mevcut. Videoda bu adımlar açıkça belirtilmiş. Eliniz biraz çekiç tutmaya biraz da lehim yapmaya yatkın ise işinizin kolay olduğunu söyleyeyim. Eh biraz da flex yapabiliyorsanız tadından yenmez.

Ortaya çıkan iPhone 7 için de güzel bir intro hazırlanmış;

Olayın tümüyle mizah içerikli olduğunu hatırlatmama sanıyorum ki gerek yoktur… 🙂