Şimdi yükleniyor

iPhone 6s’in Kamera Performansı iPhone 6 ile Aynı mı?

iphone-6s-kamera

iPhone 6s’in Kamera Performansı iPhone 6 ile Aynı mı?

Son Güncelleme tarihi 30 Kasım 2018 by Müşteri hizmetleri

teknik destek

DxOMark akıllı telefonlara ait kendi kamera performans testini yayımladı. Testte iPhone 6s adına şaşırtıcı detay yer alıyor.

DxOMark üst segment 16 akıllı telefonun yer aldığı testine iPhone 6s’i de dahil etti. iPhone 6 ve 6 Plus’ın yer aldığı testte iPhone 6s şaşırtıcı bir puan alarak iPhone 6 ve 6 Plus’a yakın değerlere sahip olduğunu gösterdi.

12 megapiksel fotoğraflar ve 4K video desteği ile gelen, baştan aşağı yenilenmiş kamera sensörüne sahip iPhone 6s ve 6s Plus’ın böyle bir sonuçla karşılaşması şaşırtıcı olunca DxOMark konu ile ilgili detaylı bir açıklama yaptı.

Apple’ın taahhüt ettiği kalite hedefine hemen hemen yaklaştığı vurgulanırken, pozlama, beyaz dengesi ve yüksek ışıkta daha fazla detay verdiği belirtildi. Otomatik odaklama ve gündüz çekilen videoların harika olduğu belirtildi. Düşük ışıkta iPhone 6s’in performans kaybı yaşadığı ve göze çarpan görüntü bozuklukları olduğu vurgulanırken özellikle kapalı ortamlarda gölgelenme olduğu belirtildi.

iphone-6s-performans iPhone 6s'in Kamera Performansı iPhone 6 ile Aynı mı?

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus geçen yıl testte 82 puan almışlardır ve iPhone 6s’de aynı puanı alarak hemen arkalarına yerleşmiş durumda. iPhone 6s, sıralamada yeni duyurulan Nexus 6P, Moto X, Xperia Z5’in arkasında yer aldığını belirtelim.

teknik destek