Şimdi yükleniyor

iPhone 6s’in Pil Sorununun Nedeni Belli Oldu!

iphone_6s

iPhone 6s’in Pil Sorununun Nedeni Belli Oldu!

Son Güncelleme tarihi 3 Aralık 2016 by Müşteri hizmetleri

teknik destek

iPhone 6s’lerin ani pil boşalması ve akabinde kapanmasına yani şarj seviyesi %30-%40’lardayken telefonun kapanmasına neden olan pil sorununun nedeni belli oldu. Business Insider’ın haberine göre iPhone 6s’deki bu beklenmedik kapanmaların pil üretim süreci sırasında pile temas eden ortam havasından kaynaklanıyor.

Sorunun giderek artması sonrası Apple ücretsiz pil değişim programını başlatmıştı. 2015 yılı Eylül-Ekim aylarında üretilen 6s’lerde bu sorunun olduğu belirten şirket, bu modellerin pillerinin ücretsiz değişimini şu anda yapıyor. Sorunun kesinlikle bir güvenlik sorunu olmadığını belirtelim. Ortam havasına maruz kalmış piller, daha hızlı boşalmalara ve beklenmedik kapanmaların oluşmasına neden oluyor. Bunun dışında herhangi bir sorun söz konusu değil.

Apple, iPhone’un son derece soğuk veya çok sıcak ortamlarda belirli koşullar altında kapanmaya tasarlamıştır. Bu elbetteki doğrudan kullanıcı ve sonrasında cihaz güvenliği içindir. Ancak üretimde sorun olan bazı iPhone 6s pillerinin alçak gelirime neden olması da cihazın kapanmasına neden oluyor.

Apple sorunu daha geniş ele alarak, iPhone 6s’lerin beklenmedik şekilde kapanmasına neden olan faktörlerin araştırıldığını ancak herhangi bir yeni faktör bulunmadığını söylüyor. Bununla birlikte şirket kullanıcı raporlarını izlemeye ve analiz etmeye devam ettiğini belirtiyor.

Ancak her ne olursa olsun bir Note 7 vakası gibi bir güvenlik sorunu söz konusu değildir.

Eğer ki benzer şekilde sorununuz varsa Apple’ın ücretsiz pil değişim programından hemen faydalanabilirsiniz. Programın tüm iPhone 6s’ler için geçerli olmadığını, Eylül 2015 ve Ekim 2015 arasında üretilen bazı seri numaralı iPhone 6s’lerde geçerli olduğunu belirtelim.

Cihazınızın bu programa uygun olup olmadığını buradan devam ederek kontrol edebilirsiniz.

teknik destek