iPhone 6s’in Pilinden Kaynaklanan Beklenmedik Kapanma Sorununa Soruşturma!

iphone-6s-beklenmedik-kapanma-sorunu

Güney Kore’nin Teknoloji ve Standartlar Ajansı Çin’i takip ederek, şimdi bazı iPhone 6s’lerde görülen beklenmedik kapanmaya yönelik bir soruşturma başlatmayı da düşünüyor. Soruşturma için ön incelemeler halen devam ediyor ve resmi bir açıklama henüz yok.

teknik destek

Ajans, konunun Galaxy Note 7’de olduğu gibi potansiyel bir güvenlik riski oluşturabileceğinden duyulan endişeye dayandırıyor. Bununla birlikte Apple, iPhone 6s’lerin “çok az sayıda” bir biriminin bu sorundan etkilendiğini ve sorunun herhangi bir güvenlik sorununa yol açmadığını söylüyor

Apple, bazı iPhone 6s’lerin arızalı bir pil ile birlikte gönderildiğini ve bu pilin beklenmedik kapanmalara neden olduğunu zaten kabul etti. Sorun, belirli pillerin normalden uzun süre havaya maruz kalması nedeniyle meydana geliyor. Cupertino merkezli şirket, etkilenen cihazların pilleri için ücretsiz pil değişim programını zaten başlattı.

Güney Kore’nin Teknoloji ve Standartlar Ajansı yetkilisi, “Ajans son iPhone sorunlarının farkında ve bunu yakından inceliyor” dedi.

Bununla birlikte, Apple’ın kendi duyurusundan sonra şirket, sorunun beklenenden çok daha yaygın olduğunu fark etti. Bu nedenle, Apple birçok iPhone biriminde görülen beklenmedik kapatma sorunları düzeltmek için konuyla ilgili daha fazla veri toplamak adına iOS 10.2 ile daha fazla tanılama araçlarını ekledi.

EK: iPhone 6s Pil Değişim Programı ve Detayları

müşteri hizmetleri

3 Comments

  1. Batarya konusunda sıkıntım var kapanıyo ve bu iphonenin ücretsiz batarya yolladığı siteye giremedim

Comments are closed.