Şimdi yükleniyor

iPhone 7 9 Eylül’de Ön Siparişte

iPhone-7-tasarim

iPhone 7 9 Eylül’de Ön Siparişte

Son Güncelleme tarihi 28 Temmuz 2016 by Müşteri hizmetleri

teknik destek

Akıllı telefonlarla ilgili doğru tahminleri ile bilinen blogger Evan Blass geçen hafta iPhone 7 ve 7 Plus’ın 12 Eylül’de tanıtılacağını iddia etmişti. Kısa bir süre sonra da bu tarihi 16 Eylül olarak değiştirmişti. Blass bu sefer de twitter hesabından iPhone 7 için ön sipariş tarihi tahminin de bulundu.

Apple, bu sonbaharda yeni amiral gemileri olacak iPhone’ları tanıtacak. Ağırlıklı kanı yeni iPhone’ların iPhone 7 ve iPhone 7 Plus olacağı yönünde. Fakat bazı iddialara göre bu yıl iPhone 6SE gelebilir. Bunun dışında iPhone 7 Pro iddiaları da gündemden düşmüyor. İsim konusundaki belirsizlik muhtemelen Ağustos ayı ortalarında sona erer.

[irp posts=”8796″ name=”iPhone 7’nin Tanıtım Tarihi 16 Eylül Olacak İddiası ve iPhone 6SE Yine Gündemde”]

Geçen yıl iPhone 6s 9 Eylül’de tanıtılmış, 12 Eylül’de ön siparişler başlamış ve 25 Eylül’de satışlar başlamıştı. Evan Blass’a göre bu yıl yeni iPhone’lar 9 Eylül’de ön siparişe çıkacak. Onun bu iddiasından hareketle iPhone 7’nin 6 Eylül’de tanıtılması bekleniyor. 5 Eylül ABD’de işçi bayramı olduğu için iPhone 7 bir gün sonra tanıtılacak diyebiliriz. Blass’a göre yeni iPhone’lar Sonora ve Dos Palos kod adı ile biliniyor.

Bu yılki iPhone modellerinde kulaklık jakı olmaması dışında önemli tasarım değişiklikleri beklenmemekte. Bunun yerine, Apple 10’uncu yılında iPhone 8 için önemli yeni özellikler tanıtacağı söyleniyor. 4.7 inçlik iPhone 7 daha büyük kamera ile geleceği düşünülürken, 5.5-inçlik iPhone 7 Plus’ın çift objektifli kameraya sahip olması bekleniyor. iPhone 7 Plus’ta 3GB RAM olması yine onunla ilgili diğer beklentiler arasında.

Yenil iPhone’lar için beklenen diğer özellikler şunlar: yeniden konumlandırılmış anten bantları, daha hızlı LTE ve Wi-Fi, biraz daha büyük bir pil, minimum depolama alanının 32 GB olması ve daha hızlı TSMC yapımı A10 işlemci.

teknik destek