İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone 7 Apple’a Hayal Kırıklığı Yaşatabilir

2007’de ilk iPhone’un satışa çıkışından sonraki iPhone tanıtımları hep büyük ilgi görmüştür. Yeni çıkacak iPhone’lar ile ilgili haberler de her zaman merakla takip edilmiştir. Ama iPhone 7 için durum öyle görünmüyor.

Steve Jobs döneminde rakipleri büyük ekran akıllı telefonlar üretirken çizgisinden sapmadan aynı ekran boyutu ile yola devam eden Apple, Tim Cook ile farklı bir yol çizmeye başlamıştı. Steve Jobs döneminin kendine has, diğer firmalar ne yapmış çok umurunda olmayan Apple politikası yeni dönemde değişikliğe uğradı. En büyük değişim iPhone 6 ve iPhone 6 Plus ile büyük ekrana geçiş oldu.

O dönemde çok büyük satışlar yapan Apple, iPhone 6s ile birlikte yavaş yavaş düşüş trendine girdi. Düz modelde tasarım, S modellerinde ise donanıma önem veren Apple’ın analistlere göre bu politikası da iPhone 7 ile birlikte değişiyor. Analistler iPhone 7’de tasarım değişikliği beklemiyorlar. Bu sebeple yeni iPhone’un yeterince ilgi görmeyeceğini düşünüyorlar.

Ortaya çıkan web trafiği istatistikleri de bu görüşleri destekliyor. Apple’ın 18 ülkede web trafiğinde düşüş var. Normalde yeni iPhone tanıtımına 3-4 hafta kala bu trafiğin artması gerekiyor. Aynı dönemde Samsung’un trafiğinde ise artış yaşanmakta.

Hal böyle olunca iPhone 7’ye ilginin az olacağını tahmin etmek zor değil. Apple, bir sürpriz yapar mı ( genel de yapmıyor ) yada BMO Capital Markets analisti Tim Long’un iddiası tutar mı bilemiyoruz. Bekleyip göreceğiz.

[irp posts=”7180″ name=”iPhone 7 İçin Rekor Satış Bekleniyor”]