İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone 7 Batarya Kapasitesi Belli Oldu

İki ay önce Weibo sitesi iPhone 7 bataryasının iPhone 6s’ten daha kalın olacağını iddia etmişti. Bugün de sızdırdığı bilgiler genellikle doğru çıkan ünlü twitter kullanıcısı OnLeaks, bize iPhone 7’nin bataryası hakkında önemli bir detay paylaştı.

IMG_0478

OnLeaks, iPhone 7 bataryasının 1960 mAh olacağını iddia ediyor. iPhone 6’da 1810 mAh batarya kullanan Apple, iPhone 6s’te 1715 mAh kapasiteli bir batarya tercih etmişti. Eğer OnLeaks’ın verdiği bilgi doğru ise iPhone 7 bataryası iPhone 6s’ten %14 daha güçlü olacak.

iPhone 7’nin batarya kapasitesinin 1960 mAh olması kullanım süresine yaklaşık bir saat olarak yansıyacak. Yani iPhone 6s’e göre 1 saat daha fazla pil ömrü demek. A10 işlemcinin daha az güç tüketmesi durumunda bu süre biraz daha artabilir. iPhone 7 Plus’ta ise 2810 mAh bir batarya beklentisi var.

OnLeaks, bu bilgiyi güvenilir bir kaynaktan aldığını söylese de %100 doğru olduğunu garanti edemeyeceğini söylüyor. iPhone 7’de batarya kapasitesinde böyle bir artışın olmasının sebebi olarak kulaklık jackının kaldırılması gösteriliyor. Bakalım OnLeaks’in verdiği bilgiler doğru çıkacak mı.