Şimdi yükleniyor

iPhone 7 Batarya Problemleri Nasıl Çözülür?

img_0877

iPhone 7 Batarya Problemleri Nasıl Çözülür?

Son Güncelleme tarihi 16 Ekim 2016 by

teknik destek

Apple’a göre iPhone 7 iPhone 6s’ten 2 saat daha uzun pil ömrü imkanı sunarken ve iPhone 7 Plus iPhone 6s Plus’tan bir saat daha uzun pil ömrü imkanı sunuyor.

Buna rağmen hala sorun yaşıyorsanız yazımızdaki önerilere uymanızı tavsiye ediyoruz. Yazıyı okuyan kullanıcılar belki de hiç kullanmayalım o zaman diyebilirler. Yazıdaki amaç sizlere ayarları ve gerektiğinde nasıl batarya tasarrufu yapacağınızı anlatmaktır.

Pil Boşaltan Uygulamaları Bulun

Batarya ömrünü en çok tüketen uygulamayı bulmak için için Ayarlar> Pil bölümüne bakabilirsiniz. Burada en pil katili olan uygulama/uygulamaları daha az kullanabilir yada kaldırabilirsiniz. Eğer pili en çok tüketen Facebook ise safari üzerinden Facebook’a giriş yapabilirsiniz. Facebook kullanmadığınız zaman bile pil tüketir.

IMG_0341-169x300 iPhone 7 Batarya Problemleri Nasıl Çözülür?

Konum Servislerini Kapatın

Konum servisleri ciddi anlamda batarya tüketir. Eğer çok fazla lazım olmuyorsa kapalı tutmanızda fayda var. İllaki kullanmanız gerekiyorsa sadece gerekli olan uygulamalar ve sistem servisleri için açık tutun. Ayarlar/gizlilik/konum servisleri

IMG_0342-169x300 iPhone 7 Batarya Problemleri Nasıl Çözülür?

IMG_0343-169x300 iPhone 7 Batarya Problemleri Nasıl Çözülür?

Hard Reset Atın

Hepimiz bilgisayarlardaki sorunların çözümü için reset yöntemini sıkça denemişizdir. iOS cihazlarda da bu yöntem zaman zaman işe yarayabiliyor . Cihazınızda güç ve ana ekran tuşuna Apple logosu çıkana kadar basılı tutup logoyu görünce bırakın.

Ekran Parlaklığı Ayarlayın

Ekran parlaklığının yüksek olması pil tüketimini etkiler. Bu sebeple ekran parlaklığını yarıya getirip otomatik parlaklığı açık yapın. Ayarlar> Ekran & Parlaklık> Otomatik Parlaklık

IMG_0340-1-169x300 iPhone 7 Batarya Problemleri Nasıl Çözülür?

Uyandırmak İçin Kaldır Özelliğini Kapatın

Bu özellik iPhone SE, iPhone 6s ve iPhone 6s Plus, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus gibi cihazlarda çalışır. Ekrandaki bildirimleri görmek ve ekran kilidini daha hızlı açmak için kullanılır. Ama tam bir pil canavarıdır. Ayarlar> Ekran &Parlaklık tan kapatabilirsiniz.

IMG_0340-1-169x300 iPhone 7 Batarya Problemleri Nasıl Çözülür?

Düşük Güç Modu Kullanmaya Başlayın

Düşük Güç Modu iOS 9 ile gelen ve iOS cihazlarda ciddi pil tasarrufu sağlayan bir özellik. Ayarlar> Pil bölümünden Düşük Güç Modunu açın.

IMG_0341-1-169x300 iPhone 7 Batarya Problemleri Nasıl Çözülür?

Night Shift Kullanmaya Başlayın

Night Shift pil ömrüne katkıda bulunan bir özellik. Ayarlar> Ekran & Parlaklık> Night Shift i aktif edin.

IMG_0340-1-169x300 iPhone 7 Batarya Problemleri Nasıl Çözülür?

iCloud Anahtar Zincirini Kapatın

Pil ömrünü etkileyen ayarlardan biri de iCloud anahtar zinciridir. Kapatmak için Ayarlar> iCloud> iCloud Anahtar Zinciri ne gidin.

IMG_0345-169x300 iPhone 7 Batarya Problemleri Nasıl Çözülür?

Arkaplanda Uygulama Yenilemeyi Sınırlayın

iOS’ta arkaplanda sürekli yenilenen uygulamalar pili yer bitirir. Bunun önüne geçmek için ya tamamen kapatın yada sadece önemli olduğunu düşündüğünüz uygulamalar İçin açık bırakın. Ayarlar> Genel> Arka Plan Uygulama Yenile.

IMG_0346-169x300 iPhone 7 Batarya Problemleri Nasıl Çözülür?

Mail Bildirimleri

iOS 3.0’dan beri ilk yaptığım şey mail ayarlarından anında ileti kapatıp, al seçeceğini işaretlemektir. Verilerin kontrol sıklığını da saatte 1 yaparım. Yani mail İçin saatte bir defa kontrol yapılacak demektir. Ayarlar/mail/ hesaplardan ayarlayabilirsiniz.

IMG_0348-300x284 iPhone 7 Batarya Problemleri Nasıl Çözülür? IMG_0349-300x281 iPhone 7 Batarya Problemleri Nasıl Çözülür?

AppStore İçin Otomatik Güncellemeleri Kapatın

Eğer AppStore otomatik güncellemeyi açık bırakırsanız AppStore süreli güncellemeleri arkaplanda kontrol eder. Bu da bataryayı olumsuz etkiler. Ayarlar /iTunes Store ve App Store’dan kapatabilirsiniz.

IMG_0876-211x300 iPhone 7 Batarya Problemleri Nasıl Çözülür?

 

Tüm Ayarları Sıfırla

En iyi çözümlerden birisi de ayarları sıfırlamaktır. Kullanıcı verileri kalır. Ama tüm ayarlar ilk haline döner.
Ayarlar> Genel> Sıfırla> Tüm Ayarları Sıfırla.

iOS 10’u Tekrar Yükleyin

Yukarıdaki yöntemler derdinize derman olmadıysa iOS 10’u tekrar yükleyebilirsiniz. Bunun aşağıdaki yazımızdan faydalanabilirsiniz.

iTunes’tan iOS 10 Yükleme 

 

teknik destek

2 yorum

comments user
Hilal

Cihazı kapatıp koyalım o zaman

Yorumlar kapalı.