iPhone 7 Batarya Problemleri Nasıl Çözülür?

img_0877

Apple’a göre iPhone 7 iPhone 6s’ten 2 saat daha uzun pil ömrü imkanı sunarken ve iPhone 7 Plus iPhone 6s Plus’tan bir saat daha uzun pil ömrü imkanı sunuyor.

teknik destek

Buna rağmen hala sorun yaşıyorsanız yazımızdaki önerilere uymanızı tavsiye ediyoruz. Yazıyı okuyan kullanıcılar belki de hiç kullanmayalım o zaman diyebilirler. Yazıdaki amaç sizlere ayarları ve gerektiğinde nasıl batarya tasarrufu yapacağınızı anlatmaktır.

Pil Boşaltan Uygulamaları Bulun

Batarya ömrünü en çok tüketen uygulamayı bulmak için için Ayarlar> Pil bölümüne bakabilirsiniz. Burada en pil katili olan uygulama/uygulamaları daha az kullanabilir yada kaldırabilirsiniz. Eğer pili en çok tüketen Facebook ise safari üzerinden Facebook’a giriş yapabilirsiniz. Facebook kullanmadığınız zaman bile pil tüketir.

img_0341

Konum Servislerini Kapatın

Konum servisleri ciddi anlamda batarya tüketir. Eğer çok fazla lazım olmuyorsa kapalı tutmanızda fayda var. İllaki kullanmanız gerekiyorsa sadece gerekli olan uygulamalar ve sistem servisleri için açık tutun. Ayarlar/gizlilik/konum servisleri

img_0342

img_0343

Hard Reset Atın

Hepimiz bilgisayarlardaki sorunların çözümü için reset yöntemini sıkça denemişizdir. iOS cihazlarda da bu yöntem zaman zaman işe yarayabiliyor . Cihazınızda güç ve ana ekran tuşuna Apple logosu çıkana kadar basılı tutup logoyu görünce bırakın.

Ekran Parlaklığı Ayarlayın

Ekran parlaklığının yüksek olması pil tüketimini etkiler. Bu sebeple ekran parlaklığını yarıya getirip otomatik parlaklığı açık yapın. Ayarlar> Ekran & Parlaklık> Otomatik Parlaklık

img_0340

Uyandırmak İçin Kaldır Özelliğini Kapatın

Bu özellik iPhone SE, iPhone 6s ve iPhone 6s Plus, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus gibi cihazlarda çalışır. Ekrandaki bildirimleri görmek ve ekran kilidini daha hızlı açmak için kullanılır. Ama tam bir pil canavarıdır. Ayarlar> Ekran &Parlaklık tan kapatabilirsiniz.

img_0340

Düşük Güç Modu Kullanmaya Başlayın

Düşük Güç Modu iOS 9 ile gelen ve iOS cihazlarda ciddi pil tasarrufu sağlayan bir özellik. Ayarlar> Pil bölümünden Düşük Güç Modunu açın.

img_0341

Night Shift Kullanmaya Başlayın

Night Shift pil ömrüne katkıda bulunan bir özellik. Ayarlar> Ekran & Parlaklık> Night Shift i aktif edin.

img_0340

iCloud Anahtar Zincirini Kapatın

Pil ömrünü etkileyen ayarlardan biri de iCloud anahtar zinciridir. Kapatmak için Ayarlar> iCloud> iCloud Anahtar Zinciri ne gidin.

img_0345

Arkaplanda Uygulama Yenilemeyi Sınırlayın

iOS’ta arkaplanda sürekli yenilenen uygulamalar pili yer bitirir. Bunun önüne geçmek için ya tamamen kapatın yada sadece önemli olduğunu düşündüğünüz uygulamalar İçin açık bırakın. Ayarlar> Genel> Arka Plan Uygulama Yenile.

img_0346

Mail Bildirimleri

iOS 3.0’dan beri ilk yaptığım şey mail ayarlarından anında ileti kapatıp, al seçeceğini işaretlemektir. Verilerin kontrol sıklığını da saatte 1 yaparım. Yani mail İçin saatte bir defa kontrol yapılacak demektir. Ayarlar/mail/ hesaplardan ayarlayabilirsiniz.

img_0348 img_0349

AppStore İçin Otomatik Güncellemeleri Kapatın

Eğer AppStore otomatik güncellemeyi açık bırakırsanız AppStore süreli güncellemeleri arkaplanda kontrol eder. Bu da bataryayı olumsuz etkiler. Ayarlar /iTunes Store ve App Store’dan kapatabilirsiniz.

img_0876

 

Tüm Ayarları Sıfırla

En iyi çözümlerden birisi de ayarları sıfırlamaktır. Kullanıcı verileri kalır. Ama tüm ayarlar ilk haline döner.
Ayarlar> Genel> Sıfırla> Tüm Ayarları Sıfırla.

iOS 10’u Tekrar Yükleyin

Yukarıdaki yöntemler derdinize derman olmadıysa iOS 10’u tekrar yükleyebilirsiniz. Bunun aşağıdaki yazımızdan faydalanabilirsiniz.

iTunes’tan iOS 10 Yükleme 

 

müşteri hizmetleri

2 Comments

Comments are closed.