iPhone 7 Duşta Su Geçiriyor mu?

img_0978

Yeni bir iPhone aldıklarında bazı meraklı kullanıcılar yeni özellikleri test etmek isterler. Geçmiş iPhone’larda yer alan Touch ID, daha büyük ekranlar ve 3D Touch dışında iPhone 7’de ekstra olarak su geçirmezlik özelliği var.

teknik destek

Hiç kuşkusuz en çok test edilen özellik su geçirmezlik özelliği. IP67 sertifikası olan iPhone 7, 1 metre suda 30 dakika kalabiliyor. Belki daha büyük değerlere de  dayanıklı. Ama Apple, sınırların zorlanmaması gerektiği konusunda uyarıyor. Yine de meraklı kullanıcılar riski göze alarak testlere devam ediyorlar.

Son günlerde iPhone 7’yi duşta test etmek moda oldu. Acaba iPhone 7 duşta iken su geçiriyor mu? Pek çok kullanıcı duşa iPhone 7 ile girerek cihazın su geçirmezliğini test etti. Hatta duşta iken tweet atan bile var. Su yukardan akarken Candy Crush oynayan çılgınlar iPhone 7’nin duşta su geçirmediğini söylüyorlar. Ama tabi burada suyun sıcaklığı da çok önemli. Çok sıcak suyun cihaza zarar vereceği açık.

Sonuç itibariyle iPhone 7 serisi duşta su geçirmemiş. Ama Apple’ın sıvı temasına garanti vermediğini hatırlatmakta fayda var. Bu sebeple böyle bir çılgınlıkta bulunmamanızı tavsiye ediyoruz.

müşteri hizmetleri

3 Comments

  1. iPhone 7 Plus ‘ı duşta kullanmanızı tavsiye etmiyorum 🙂 Sabun değerse benim gibi hoparlörünüz bozulabilir D:

Comments are closed.