iPhone 7 Ekim Ayında Hemen Hemen Tüm Dünyada Satışa Sunulacak

iphone7-teknik-ozellikler

Bugün günlerden 1 Ekim ve Türkiye’de iPhone 7 satışlarına yaklaşık 13 gün kalmış durumda. Evet, Türkiye’de iPhone 7’nin ne zaman satışa sunulacağını ilk biz paylaşmıştık. Dediğimiz gibi Apple 14 Ekim’de Türkiye’de iPhone 7 ve iPhone 7 Plus satışlarına başlayacak. Peki ya diğer ülkelerde?

Apple için Ekim ayı tam bir genişletme ayı olacak. 7 Ekim’de Hindistan ve Ukrayna’da yeni nesil iPhone’ların satışına başlanacak.

Hindistan ve Ukrayna’nın hemen ardından, bir hafta sonrasında 14 Ekim’de başta Türkiye olmak üzere Macao, Makedonya, Malezya, Karadağ, Güney Afrika’da iPhone 7 satışları başlayacak. 21 Ekim’de de Güney Kore ve Tayland’da satışların başlanacağını belirtelim.

Apple’ın Ekim ayı iPhone 7 satış genişletmeleriyle birlikte toplamda 50’den fazla farklı ülkede satışlar başlamış olacak. Şirketin özellikle Simsiyah iPhone 7 Plus için özel hazırlık yaptığını tahmin ediyoruz. En azından siparişleri temin edebilmek adına. Çünkü Amerika Birleşik Devletleri ve İngiltere gibi ülkelerde özellikle Simsiyah iPhone 7 Plus’a olan ilgi ses getirmiş ve kısa sürede stoklar tükenmişti. Bakalım ülkemizde durum nasıl olacak.

Bu arada merak edenler için, direk Apple Türkiye içindeki kaynağımızdan elde ettiğimiz iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın Türkiye satış fiyatlarına aşağıdaki ilgili haber başlığımızdan erişebilirsiniz.

İLGİLİ HABER: iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın Türkiye Fiyatı Belli Oldu

Her zaman olduğu gibi, Apple’la ilgili haberleri ve gelişmeleri öncelikli olarak takip etmek için AppleFoni’yi takip etmeye devam edin!

müşteri hizmetleri