İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone 7 Geekbench Skoruna Göre 12.9 İnçlik iPad Pro’dan Bile Daha Hızlı

iPhone 7′ nin tanıtılmasına henüz bir günlük bir süre var ancak Apple’ ın yeni amiral gemisinin Geekbench skoru ortaya çıktı.

Daha önce internet üzerinde iPhone 7′ ye ait çok fazla yalan haber ve performans hakkında çok fazla söylenti okumuştuk ancak bugün PrimateLabs adlı bir analiz şirketinin kendi sitesinde paylaştığı fotoğraf iPhone 7′ nin Geekbench skorunu şimdiden gösteriyor.

iPhone 7 Benchmark

Cihaz “iPhone 9,3” olarak tanıtılıyor. Bu ise geçmiş jenerasyonlarda olduğu gibi telefonun modelini temsil ediyor. Yani nasıl ki iPhone 6s ve 6s Plus “iPhone 8,1” ve “iPhone 8,2” olarak tanıtılmış ise iPhone 7’nin üçüncü modeli ise “iPhone 9,3” olarak tanıtılmış.

RAM konusunda ise önceden de sizlere bildirdiğimiz gibi, seçenekler 2GB RAM seçeneğinden başlayacak ve iPhone 7 Plus modeli 3GB RAM seçeneği ile karşımıza gelecek.

Performans sonuçları bizlere A10 işlemci çipinin ne kadar güçlü olduğunu gösterir nitelikte. İşlemci tek çekirdekli skoru 3379, çok çekirdekli çalışma skoru ise 5495. Sonuçlar öyle gösteriyor ki 400 MHz hızında çalışan bir A10 işlemci hız konusunda, A9 işlemci ile çalışan iPhone 6s Plus’ ı hiç zorlanmadan geçiyor.

Aynı zamanda A10 işlemci 2.2GHz hız ile çalışan A9X işlemciyle donatılmış 12.9 inçlik iPad Pro’yu tek çekirdeklide 3379’a 3224 ve çoklu çekirdek kullanımında 5495’e 5466 bir nevi alt ediyor ve en güçlü işlemciye sahip olmayı başarıyor.

Sonucun ilginç bir yönü ise iPhone 7′ nin henüz geliştiricilere bile sunulmamış olan iOS 10.1 sürümü ile çalışıyor olması. Bu gösteriyor ki iPhone 7 bir ihtimal iOS 10.1 ile gelebilir.

Apple yarın yeni iPhone’ unu ikinci jenerasyon Apple Watch’ unu ve yenilenmiş Beats kulaklıklarını tanıtacak.