Şimdi yükleniyor

iPhone 7 Gerçekten Patladı mı? Olayın Aslı Ne? İşte Patlayan iPhone 7’nin Hikayesi

iphone-7-patladi

iPhone 7 Gerçekten Patladı mı? Olayın Aslı Ne? İşte Patlayan iPhone 7’nin Hikayesi

Piyasadan binlerce Note 7 cihazını geri çeken Samsung’tan sonra gündeme ses getiren bir gelişme oldu. Milyonlarca kullanıcıya satılan ve aktif sevkiyatı yapılan iPhone 7’lerden sadece bir tanesinin patladığı yönünde. Öyle ki konuyu Apple’a karşı bir kara propagandaya dönüştürmüşler durumda.

teknik destek

Bu durum elbetteki iPhone 7 veya iPhone 7 Plus almak için hazırlık yapan pek çok kullanıcı tedirgin etmiş durumda ve merakla sorulan “bu olay gerçek mi” gibisinden pek çok bildirim alıyoruz. Evet bir iPhone 7 patlamış durumda ama olay sanıldığı gibi değil. En azından insan hayatını tehlikeye atacak bir pil veya kronik problem söz konusu değil. Bu yönden içiniz rahat olsun.

İnternete düşen patlamış iPhone 7’nin hikayesine gelecek olursak. Dün saat 20:15 sularında Reddit’te bir kullanıcının patlamış iPhone 7 görselini servis etmesi ve BGR’nin olayı dillendirmesi ile olay ayyuka çıktı ve doğal olarak Samsung’un Note 7 ve kısmen S7 Edge vakalarından sonra dikkat çekti.

Reddit’te paylaşımı yapan kullanıcı iPhone 7’nin sevkiyat sırasında yani kutusu içindeyken patladığını dile getiriyor. Patlayan model ise Siyah iPhone 7. kroopthesnoop rumuzlu Reddit kullanıcısı taşıma durumunda olan iPhone 7’nin kutusundaki durumu farkedip açtığında böyle bir tablo ile karşılaşıyor. Cihazın nasıl patladığıyla ilgili herhangi bir detay mevcut değil ama uzmanlar kutuya bir baskının olmasından şüphe duyduklarını belirtiyorlar.

Patlama sonrası iPhone 7 kullanılamaz hale gelse de kutusunun halen sağlam olması dikkatlerden kaçmıyor. Yani büyük bir alev alma gibi bir durumun söz konusu olmadığı açık.

patlayan-iPhone-7 iPhone 7 Gerçekten Patladı mı? Olayın Aslı Ne? İşte Patlayan iPhone 7'nin Hikayesi

Bu şimdiye kadar iPhone 7 veya iPhone 7 Plus’la ilgili ortaya çıkan ilk sözde patlama vakası. Taşıma işlemini yapan UPS veya Apple tarafından da resmi bir açıklama yapılmış değil ama şüphesiz her türlü riskli bir duruma karşın soruşturma yapıldığı kesin.

Her zaman olduğu gibi konunun takipçisi olmaya ve herhangi bir gelişme olması durumunda konuyu sizlerle paylaşıyor olacağız. Bizi takip etmeye devam edin!

teknik destek